Strona główna Fora Foto Sprzęt canon eos 30d CZY nikon d80 ?

canon eos 30d CZY nikon d80 ?

Sprzęt

Member

canon eos 30d CZY nikon d80 ? jak wyglada sprawa z akcesorjami, jakoscia, wytrzymaloscia, uzytkowaniem ?

Ktory lepszy ?

Member

joł, oba sa dobre choć Canon ma tylko 8 megapixelowa matrycę a Nikon 10… niedawno miałe taki sam dylemat, ale wybrałem inny, niższy model C… i na dzień dzisiejszy jestem zadowolony a pozostałą w sakiewce kasę zainwestuję we flash… pamiętaj jednak, że wybór należy do Ciebie,zwłaszcxza, że oba sa bardzo dobre

Member

Znowu się szykuje wojna pomiędzy Canoniarzami a Nikoniarzami?
Protestuję. Żadnych takich. Chociaż jedno forum niech pozostanie czyste!!!
OK?

Keymaster

Wojna jak wojna… Jakąś decyzję przy zakupie trzeba podjąć, więc czemu się nie spytać na forum?
Moja rada jest taka – wybierz to, co mają Twoi znajomi. Jeśli będziesz mógł pożyczyć obiektywy czy lampy, powymieniać doświadczenia, to zyskasz więcej niż na hipotetycznej różnicy między dwoma korpusami. Zwłaszcza że, jak rozumiem, nie masz żadnych specyficznych potrzeb co do osprzętu, co mogłoby przesądzić o jednym czy drugim systemie.

Member

wlansie „namowiles” mnie na canona :)

Member

dzieki !!!!!!

Keymaster

Udanych zdjęć :)

Member

Tak w ogóle to pamietaj, że decyzja dotyczy SYSTEMU. Jak wdepniesz w Canona lub Nikona to już raczej do końca dni szczególnie gdy „obrośniesz” w dodatki a szczególnie dobre „szkła”. Ja akurat mam Canona ale to nie znaczy, ze współczuję Nikonowcom. Idzie o to by przed decyzją rozejrzeć się w SYSTEMIE i kierunkach rozwoju obu firm.

Member

Mystik… pixele są takie same… pewnie chodziło ci o promień rozproszenia…

Member

A ja mam smaka na 40D. Tylko co zrobić z 400D? ledwie pół roczku toto ma. Moja „księgowa” się nie bardzo da namówić.

Keymaster

Domalować do 40D jedno zero i się nie zorientuje ;)
Albo zarazić „księgową” bakcylem filipińskim…eee…. fotografii i sprezentować jej 400D.

Member

Mam D80 i wcale nie jestem zachwycony. Przedtem pstrykałem D70, ten aparat chodził o wiele lepiej. D80 czasami mnie zawodzi. Na przykład zawiesza się i to w różnych przypadkach gdy mam założony obiektyw Nikkor 18-200VR. Wyświetlacz pokazuje, że akumulator jest rozładowany. Po wyłączeniu jakiś czas działa, potem znów, w dowolnej chwili sytuacja się powtarza. Czy ktoś z użytkowników D80 się z tym spotkał? A z kolei gdy mam do niego założoną Sigmę 1,4/30 muszę niedoświetlać -1,3 EV, żeby ekspozycja była poprawna. I tego już kompletnie nie rozumiem. Mam nadal D70, on takich numerów nie robi. Lepsze zdjęcia są z D80, ale ma swoje wady. Aha, nie zamierzam zmieniać firmy niezależnie od tego.

Member

Co do prześwietlania zdjęć w D80 to zapewne używasz pomiaru światła matrycowego. Spróbuj centralnie ważony lub wręcz punktowy o największym krążku rozproszenia. Powinno pomóc przy Sigmie.

Member

thor88, czy aby napewno wiesz, co to jest krążek rozproszenia?

Viewing 13 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.