Strona główna Fora Foto Sprzęt Canon G11 – filmowanie

Canon G11 – filmowanie

Sprzęt

Member

Jako drugi w rodzinie używamy G11 z całkiem pozytywnym efektem. Ostatnio zachciało nam się nagrać coś w trybie video i tu niespodzianka. Kombinuję ale bez efektu.

Objawy:
1. Próba nagrywania przy otwartym ekranie – wszystko Ok. Zoom działa, sekwencja się nagrywa.
2. Próba nagrywania przez wizjer (zamknięty ekran) generuje serię dźwięków, które wydają mi się protestem (coś nie tak).
3. W trybie filmowania bez otwarcia ekranu nie działa zoom, nie widać zmiany w wizjerze. W trybie foto bez problemu kadruję w wizjerze.
4. Mogę rozpocząć filmowanie przy otwartym ekranie i nie przerywając nagrania zamknąć ekran. Nagrywanie trwa. Mogę zmieniać ogniskową ale nie widać tego w wizjerze!! Widać dopiero przy odtwarzaniu.

Co to za cuda??? Czy ten typ tak ma czy też coś dodatkowo trzeba ustawić??. Instrukcja nic na ten temat nie wspomina jak i nie wyjaśnia wydawanej serii dźwięków.

Pomocy!!!!

Member

Nie znam się na G11, ale jedno mogę doradzić: nie zoomuj w trakcie nagrywania. Efekt w 99% wygląda fatalnie.

Member

Tak, to prawda. Zauważyłem. Pal licho zoom w trakcie filmowania. Tylko czemu to ustrojstwo nie włącza się gdy mam zamknięty ekran i chcę używać tylko wizjera do nagrywania. Ta ostatnie próba to na śniegu przy słońcu i bez wizjera to marna sprawa np. prowadzenie narciarza.

Member

Może po prostu ma tak programowo?

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.