Strona główna Fora Foto Oprogramowanie Corel Paint Shop Pro X4

Corel Paint Shop Pro X4

Oprogramowanie

Member

Przeczytałem artykuł pani Ewy Prus w DFV i dołożę swoje wątpliwości i pytania. Do tej pory korzystałem z programu Paint Shop Pro PHOTO X2 . W wersji X4 nie mogę znależć oryginalnych niezmienionych plików,pomimo,że funkcja automatycze zachowywanie oryginału jest włączona. W X2 było to proste – niezmienione pliki były w podfolderze Corel Auto – Preserwe. Pytanie – gdzie się podziewają niezmienione oryginalne obrazki? W komputerze mam program Windows 7. Druga moja wątpliwość dotycząca Corela to to,że Corel zachęca do zarejestrowania programu oferując bezpłatnie kolekcję filtrów Corel KPT Collection dostępną po zarejestrowaniu produktu. Link,który podają po zarejestrowaniu jest nieaktywny… Jeżeli nie mogę znależć oryginalnych plików, niezmienionych to chyba wrócę do X2. Czy ktoś zna na to odpowiedż ?

Member

A w którym miejscu dokładnie tę funkcję masz włączoną? Bo jeśli chodzi o menu Plik | Preferencje | Automatyczne zachowywanie, to ona działa niestety inaczej: automatycznie, bez pytania nadpisuje oryginały przy przejściu od jednego obrazka do drugiego w Dopasowaniach i jeszcze w paru przypadkach. Jeśli się ją dezaktywuje, to program pyta, czy zapisać, ale możliwości zmiany nazwy pliku przy tym nie ma.
Gdzie przechowuje “oryginalne oryginały”? Szczerze mówiąc, też nie znalazłam. Być może nigdzie.

Member

Program pytał tylko 1 raz czy zachować oryginały. Automatyczne zachowanie oryginału jest włączone – zawsze tak pokazuje gdy chcę np. wykasować zdjęcie po dokonaniu jakichś edycji. W preferencjach też jest ustawione na automatyczne zachowanie oryginału. Jeszcze jeden minus tego programu to nie chce on wyłączyc tzw. strony powitalnej,chociaż wielokrotnie próbowałem. Z tego wniosek,że chyba wrócę do X2. Gdy przez jakiś czas miałem w kompie program X2 i X4, była funkcja Corel Auto Preserve i zmiany dokonywane w jednym programie zmieniały się też w drugim,a automatyczne zachowanie oryginału działało bez zarzutu. Z tego wniosek – albo mieć w kompie X2 i X4,albo X4 wykasować. Serdecznie pozdrawiam…:)

Member
danek2004 wrote:
W preferencjach też jest ustawione na automatyczne zachowanie oryginału.

No więc obawiam się, że to w preferencjach to już nie jest automatyczne zachowanie oryginału, tylko wręcz przeciwnie, automatyczne jego nadpisywanie. Na 100% pewna nie jestem, ale tak wynika z prób, które zrobiłam. Też byłam zdziwiona. Może to miało działać tak, jak piszesz, tylko zapomnieli paru linijek kodu dopisać…

Member

Moze zapomnieli i sobie przypomną w aktualizacjach? Dziekuję za pomoc i będe dalej próbował to wszystko rozgryzać. Serdecznie pozdrawiam.

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.