Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć CS3 praca na dwóch podgladach.

CS3 praca na dwóch podgladach.

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

Witam mam takie pytanko.Czy mozliwa jest praca nad jednym obrazem w dwóch oknach tak zeby w jednym byl powiedzmy powiekszony jakis fragment a na drugmi zebym mogl widziec wprowadzane zmiany z perspektywy calego obrazu? Pozdrawiam

Member

Czasem jest. Ale to tylko w tych narzędziach, które mają osobne okienko podglądu. Jak sobie takie otworzysz to zobaczysz że działa. Ale tak w ogóle, żeby mieć dwa razy otwarty plik w różnych powiększeniach – nie.

Member

Szkoda bo fajna opcyjka to by byla. A tak zeby juz nie zakladac nowego posta…kiedy wygladzam skore na za pomoca gussian blur to na granicy skory i powiedzy ubrania tworzy sie taka dziwna plama tak jakby kolory sie mieszaly i w rezultacie wyglada to jakby byla plama na skorze.Czuy jesta jakis sposob zebytego uniknac??

Member

Taaak, w zasadzie jest nawet kilka sposobów. Po pierwsze, można słabiej rozmywać, to mniej się będzie koloru wylewało. Po drugie i bardziej praktyczne – widziałeś tekst o korekcji portretu w lutowym DFV? Na 98 stronie jest punkt Polerowanie – to ten.
Po trzecie, ale dopiero jeśli 1 i 2 nie zda egzaminu: zaznaczyć skórę, ale nie całą, pozostawiając zapas przy ubraniu i innych kolorowych krawędziach. Ctrl+J zrobić z niej nową warstwę i tę warstwę rozmyć. Jeśli jest bardzo tragicznie z tymi plamami i nic nie pomaga, to trzeba jeszcze bardziej skomplikowanie: zaznaczyć dokładnie wszystko co ma być rozmyte, zaznaczenie zapisać (w dodatkowym kanale), przerzucić zaznaczoną skórę na nową warstwę, rozmyć, utworzyć maskę z tegoż zaznaczenia, żeby z kolei rozmyta skóra nie wylała się na tło. Maska ma być na skórze biała, na reszcie czarna.
Są jeszcze inne metody, ale radziłabym punkt 2. Musi się udać, a jest proste.

Member

A jednak sie da! :) bynajmniej w CS3 wystarczy wejsc w: Okno/Ułóż/Nowe okno dla (i tu występuje nazwa dokumentu. :) Naprawde super sprawa

Member

O, faktycznie! Praktyczne. Chyba zacznę korzystać z menu Okno ;)

Member

W CS2 działa dokładnie tak samo.
W angielskiej wersji będzie to:
Window / Arrange / New window for…

Viewing 6 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.