Strona główna Fora Foto Sprzęt Czas chwalić się prezentami!

Czas chwalić się prezentami!

Sprzęt

Keymaster

…oczywiście prezentami fotograficznymi lub związanymi z filmowaniem.

No to zacznę: album Fransa Lantinga “Oko w oko”. Mniam! :)

Ciekawe, kto będzie miał najoryginalniejszy (co nie znaczy wcale najdroższy) prezent?

Member

Książka John Hedgecoe “Nowy podręcznik fotografii”

Jak dla mnie prezent idealnie trafiony :)

Member

Książka John Freeman “Fotografia” – jestem pod ogromnym wrażeniem, polecam zarówno początkującym jak i zaawansowanym fotografom
Książka Scott Kelby “Fotografia Cyfrowa – Edycja Zdjęć” – bardzo przydatna książka

Member

Umberto Eco, Historia brzydoty. Żona dostała Historię piękna, ale mówi że mi pożyczy. W obu książkach wspaniałe ilustracje, zaskakujące konteksty i inspiracje, życiowe i fotograficzne.

Member

Swój prezent fotograficzny zawdzięczam całorocznej ciężkiej harówie i szefostwu, które to doceniło, reszta to pestka, ponieważ dorobiłem się też siwej brody to założyłem czerwoną czapkę stanąłem przed lustrem i pozwiedzałem: proszę ciebie Mikołaju o Alfę 100, się robi usłyszałem. Potem wizyta w salonie Sony no mam prezent.

Member

Gratuluję szefostwa i prezentu. Jako właściciel poprzedniego wcielenia, tej kamery, czyli KM D5, trzymam kciuki i życzę dobrego światła o każdej porze dnia i roku.

Keymaster

Uuu, konszachty ze Mikołajem Prezentonośnym są nie fair, aczkolwiek i tak gratuluję umiaru, bo co Ci szkodziło zażyczyć sobie Hasselblada z cyfrową ścianką, razem z odpowiednim studiem i zestawem modelek.

Member

Fakt, nie wpadłem na to, ale jak mówi moje ulubione Mafiego – “udanych doświadczeń nie należy powtarzać”. To chyba na tym poprzestanę, no może jakieś skromne (He, he) dodatki do tego co mam. Dziś już wypada mi życzyć tobie wszystkiego naj naj w przyszłym roku.

Keymaster

O tak, najlepszego światła i najwięcej czasu. Tego nie da się znaleźć pod choinką :)

Member
Skagen wrote:
Książka John Freeman “Fotografia” – jestem pod ogromnym wrażeniem, polecam zarówno początkującym jak i zaawansowanym fotografom

czy mozesz zeskanowac, spis tresci?
przegladajac Internet, nie znalazlem…

Czym sie te dwie ksiazki roznia? sa opisane te same zagadnienia?

Jan
http://www.mejling.pl

Member

książka “Oko w oko z Adobe Photoshop CS3”

Autor: Deke McClelland

Member

A ja dostałem John G. Morris “Zdobyć zdjecie. Moja historia fotografi prasowej” Wspomnienia człowieka odpowiedzialnego za sukcesy międzyinnymi Roberta Capy i agencji Magnum ( http://www.magnumphotos.com ) jeżeli lubicie fotografie niepozowaną to pozycja obowiązkowa potwierdzająca teze że fotografię robią ludzie, aparat rejestruje odbite światło. Polecam 500 stron w 4 dni połknołem

Viewing 11 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.