Strona główna Fora Foto Sprzęt Czy jest możliwość rozszerzenia do iso 3200 w Canon 450d?

Czy jest możliwość rozszerzenia do iso 3200 w Canon 450d?

Sprzęt

Member

Pytanie jak w temacie…

Tak się właśnie zastanawiam czy tak można by zrobić… Jakiś firmware, może coś by trzeba było zhackować?

Member

Hmm, do 300D mam wgrany ruski soft, który daje mi ISO H czyli 3200 ale czy można go też wgrać do 450D? Ja bym nie ryzykowała. Bo może się okazać, że zablokuje Ci inne funkcje. On podrasowuje 300D do 10D i to też nie w 100%, a 450D myślę, że ma więcej funkcji niż 10D (przynajmniej powinien jako, że nowszy).

Member

W Canonach czułość H jest realizowana operacją polegającą na niedoświetleniu przy ISO 1600 o -1EV i podciągnięciu tego przy wywoływaniu RAWa. Ustaw ISO 1600, RAWy, korekcję ekspozycji na -1EV, a przy wywoływaniu w komputerze ustaw korekcję na +1 EV i masz ISO 3200.

Member

A ja mam inne pytanie. Zadam je tu, żeby nie mnożyć wątków, bo tematyka będzie zbliżona. Czy jest jakaś możliwość, żeby ręcznie wybierać w 300D pomiar światła. Nie mam pomiaru punktowego w moim 300D a często by mi się przydał, bo lubię makrofotografię. Jest tylko częściowy obejmujący 9% kadru. W chwili obecnej jedynie automat decyduje kiedy go zastosować. W 99% korzystam z opcji Av. Co by się stało jakbym wgrała firmware od aparatu, który pozwala na ręczne wybieranie pomiaru światła?

Member

Z tego co pamiętam we wszystkich kreatywnych masz matrycowe i nie da się tego zmienić. Jak chcesz mieć częściowy, musisz blokować gwiazdką (wtedy mierzy te 9% kadru).

Member

Wielkie dzięki. Mam wgrany ruski soft, ale nawet on nie odblokował opcji wybierania pomiaru światła. A jakby wgrać soft z 10D lub 20D do 300D to co się stanie? Popsuję aparat?

Member

Ja też miałem Wasię i bardzo sobie ceniłem ;) Wiesz co… nie wiem co się stanie i czy coś się stanie, ale dopóki nie będziesz miała pewności (albo nowego aparatu) chyba nie warto… Jakby co zawsze jest manual albo korekta. Choć potwierdzam, średnio to wygodne ;)

Member

No bo skoro 300D to 10D skrojony z opcji to wgranie softu z 10D nie powinno niczego w nim popsuć – oba aparaty różni jedynie wykonanie, a canon obniżył cenę blokując opcje w menu, a Wasiaware nie wszystko odblokowało:(. A przydałaby mi się możliwość manualnego wyboru sposobu pomiaru światła. Póki co pokombinuje z tą gwiazdką. A co do nowego aparatu to po szczegółowych analizach secyfikacji tech. doszłam do wniosku, że na moje potrzeby to i 30D by mi wystarczył – niekoniecznie musi to być 40d czy 50D.

Member

Szukałem i nigdzie nie znalazłem takich odważnych, żeby firmware zamieniać ;) A 30D fajny sprzęt. Moim zdaniem dopiero 50D warty jest przesiadki (z mojego 20D), ale póki mi nie padł jeszcze posłuży ;)

Member

Na 50D kasy nie mam – to prawie 4000 PLN:( A 40D nie warto moim zdaniem. Jak już to 50D. Ale wypisałam sobie (w głowie) co bym potrzebowała i patrzyłam od najniższych modeli XXD i okazało się, że 30d już się nadaje:) – jest szybszy od 300D (sport), ma pojemniejszy bufor i ten pomiar punktowy 3,5% – do makro jak znalazł:) Ma też na pewno lepszy AF niż 300D i większy LCD – czego chcieć więcej? LV nie jest mi do szczęścia potrzebny. Jestem z natury konserwatystką i takie bajery w lustrzance jak LV, odchylany wyświetlacz (jak w olympusach) czy nagrywanie filmów (jak w D90) nie są mi potrzebne. A te dodatkowe 2 mpx przydadzą mi się, bo jak przekadrowuję zdjęcia to tracą one na rozdzielczości i nie łapią się na 4 mpx.

Keymaster

Na 99% nic się nie stanie, bo się po prostu nie da wgrać. Ten 1% to – da się wgrać i aparat umrze na amen. Firmware z 10D nie da się zastosować do 300D – byli tacy, co w czasach młodości 300D próbowali. Wasiaware to jedyne, co z tych prób wyszło, a i to efekt jest połowiczny. Wszystkie następne lustrzanki Canona mają inne procesory sterujące i inny system operacyjny (300D miał jakiegoś krewnego DOS-a, następne to już system pisany od podstaw), więc nie ma szans, żeby pasowało.
Zresztą w czasach histogramu pomiar punktowy jest nieco przereklamowany.

Member

Czyli jednak pozostaje gwiazdka albo nowa puszka:(

Viewing 11 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.