Strona główna Fora Inne Ciekawostki, plotki, fakty, dowcipy Czy mozna się utrzymać z fotografii – Ann Leibovitz

Czy mozna się utrzymać z fotografii – Ann Leibovitz

Ciekawostki, plotki, fakty, dowcipy

Member

Wiadomość dnia:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/8243182.stm
Ciekawe, jak sobie ona z tym poradzi. I szkoda przede wszystkim.

Keymaster

No jakoś trudno mi wykrzesać współczucie: http://nymag.com/fashion/09/fall/58346/
(w skrócie: 100 tys. USD za sesję portretową, a i to olewała klientów. Ludzie kupowali jej zdjęcia po parę tysięcy dolców sztuka i czekali po dwa lata, bo gwiazda nie miała czasu podejść i sygnować je autografem. Artykuł w ogóle świetny i jak ktoś może, to bardzo polecam cały).
A po tym to już mi jej w ogóle nie szkoda: http://www.cbc.ca/arts/artdesign/story/2009/09/06/leibovitz-lawsuit-italian.html (w skrócie: zarąbała zdjęcie innego fotografa i sprzedała jako własne, po wklejeniu na nie modelki).

Member

też nie rozumiem czego tutaj współczuć – jej problem,przecież nie wydała tych 24 mln dolarów na pomoc dla potrzebujących dzieci,tylko na swoje “zachcianki”

Member

Nie o to chodzi, chociaż może tak zabrzmiało. Szkoda legendy. Kilka głupich posunięć i nie mówi się o wielkim fotografie, a o oszustce i bankrutce.

Member

dla mnie to proste; można być i wielkim fotografem i jednocześnie zarówno bankrutem i oszustem ot co :)
a życie ponad stan zawsze daje taki sam rezultat, czyś szarak, czy wielki mistrz:)

Member
jfuks wrote:
Nie o to chodzi, chociaż może tak zabrzmiało. Szkoda legendy. Kilka głupich posunięć i nie mówi się o wielkim fotografie, a o oszustce i bankrutce.

Nie przesadzajmy z tą legendą… Zauważ, kogo i za jakie pieniądze fotografowała, jaka była otoczka medialna tego co robi. Są inni wybitni fotograficy o których cisza. Ilustracją z innego podwórka mogą być politycy. Robiący wokół siebie straszliwy szum medialny zawsze są na topie, skrupulatnie wypełniający swoje obowiązki i uczciwie pracujący na swoją gażę na ogół niezauważalni.
Takie czasy, płytkie, kolorowe czasopisma wyznaczają trendy i stwarzają autorytety, które później spektakularnie zrzucają z piedestałów.
Szkoda :-(

Member

Nie koniecznie trzeba sledzic BBC, po polsku tez nozna o tym poczytac tu i tu ;)
A tak swoja droga, ciekawe jaki trzeba miec tupet, zeby sprzedac nie swoje zdjecie i liczyc na to ze autor sie nie zorientuje ??

Member

Taki sam tupet jak do niepłacenia rachunków. Przecież tego typu zachowanie to po prostu kradzież. To tak jak iść do sklepu, wziąć towar i nie zapłacić.

Member

sa lepsi… a są mniej znani ;) to tak jak z piosenkarzami ;)
babka przejechała się na tym że nie umie gospodarować pieniędzmi i teraz zostanie jej aparat i klitka w bloku… niech teraz sobie radzi :P i takwyjdzie na swoje ale moze trochę ją to nauczy :)

Member

Myślę, że nawet aparat jej nie zostanie, bo niepłacenie rachunków to czyste złodziejstwo. I takie osoby trzeba po prostu oddać pod ocenę sądu.

Member

Złodziejstwo to złodziejstwo… Ja tam nie mam do takich ludzi żadnego szacunku i w ogóle nie jest mi ich szkoda.
Gdyby ktoś biedny luba mało zarabiający nie płacił rachunków bo by mu brakowało na wyżywienie dzieci to bym zrozumiał ale ona zarabiała tyle kasy, że pewnie spokojnie by mogła utrzymać wszystkich na tym forum i jeszcze by jej sporo zostało. Połaszczyła się na jakieś “głupie” zdjęcia i jej się noga powinęła :D Tak to jest.. Najczęściej podatków nie płacą Ci najbogatsi…

Viewing 10 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.