Strona główna Fora Video Sprzęt Czy opłaca się przesiadka na Sony HDR-XR500/520VE

Czy opłaca się przesiadka na Sony HDR-XR500/520VE

Sprzęt

Member

Witam

Jestem entuzjastą-amatorem filmowania w HD w plenerze (rozległe krajobrazy, przyroda, miasta z wysokich wież kościelnych, filmy drogowe itp.). Od 15 miesięcy używam kamerki HDR-SR5E (1440×1080 pikseli, stabilizacja elektroniczna, szkło Sonar T*). Jestem bardzo zadowolony z jakości filmów przy dobrym oświetleniu i ze statywu, kolory są żywe i naturalne, dokładnie takie jak je widzę gołym okiem – aparatem nigdy nie udaje mi sie osiągnąć takiego realizmu. Jednym słowem siedząc w domu przed telewizorem przy zgaszonym świetle jest pełne wrażenie przeniesienia się z powrotem w tamto miejsce.

Myślę jednak o zmianie na coś nowszego, ponieważ:
– mam już trochę dość dźwigania wszędzie ze sobą statywu albo poruszania się jak skradający się kot i na wstrzymanym oddechu,
– na TV widoczne jest (z mniejszej odległości) ziarno – podejrzewam, że wynika to konieczności przeskalowania przez TV oryginalnych 1440 do 1920 (?)
– od momentu włączenia do rozpoczęcia nagrywania musi minąć co najmniej 5 sekund (uruchomienie dysku itp.), w tym czasie krajobraz za oknem zdąży uciec bezpowrotnie :(
– bateria kitowa wytrzymuje 30 minut, większa jakieś 50 minut.

Czy wymieniony w tytule model jest wolny od tych „wad”. Mam na myśli zwłaszcza pierwsze dwie, czego nie da się sprawdzić w kilka minut w salonie Sony. A może jakaś inna marka?

Dziękuję za wszelkie porady.

Member

Właśnie wróciłem ze sklepu AGD. Tytułowa kamerka ma rewelacyjny czas dostępu, właściwie natychmiast po wciśnięciu POWER można filmować!

Cena natomiast nieco przytłacza. Co ciekawe, sprzedawca przekonywał mnie do DWUKROTNIE tańszej, a jego zdaniem lepszej optycznie (Leica) niż Sony, kamerki Panasonic DHC-SD20EF (z nagrywaniem wyłącznie na kartach SD).

Czy ktoś kto użytkujejedną z tych dwóch kamer i mógłby podzielić się wrażeniami?

Member

No tak, wszyscy w plenerze. Tylko ja się zmażę w biurze :(

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.