Strona główna Fora Foto Sprzęt czy to dobry wybór

czy to dobry wybór

Sprzęt

Member

Witam.Sprzedałem swojego Pentaxa K200D i byłem zdecydowany na K-r ale trafił się używany w porównywalnej cenie K-7 z obiektywem WR .Jak myślicie czy skuszenie się na K-7 to dobre posunięcie.Naczytałem się o dużych szumach ale znalezione opinie jakoś tego nie potwierdzają.

Member

Nie czytaj testów, K7 jest zdecydowanie ciekawszą propozycją od k-r i będziesz z niego dużo bardziej zadowolony, to model półprofesjonalny a k-r? amatorszczyzna:-))

Member

ja wybrałem mimo wszystko Kurka. K7 ma niestety matryce z k20d, miałem przyjemnoc używac w GX-ie. Też cudny aparat. Jak na tamte lat świetnie wyposażony. Tyle ze użyteczne iso to max 800. Dla mnie zdecydowanie za mało. Niemniej jeśli faktycznie funkcjonalnośc i pro obsługa Twoim priorytetem weź K7. Zwłaszcza jeśli jest w cenie Kurka czyli 2 tys. zł. Niemniej jeśli jakośc fot priorytetem i zniesiesz amatroską puszkę.. to Kurek jest doskonały. Oczywiscie tylko jako etap przejsciowy na drodze do K5:P W sumie kwestią podstawową jest co lubisz fotografowac.

Member

Jestem użytkownikiem k-7 na co dzień, nie mam porównania z k-r, więc mogę się wypowiedzieć tylko na temat tego co posiadam. Z tymi szumami to prawda, że wysokie iso nie wygląda zbyt dobrze, chociaż często zdarza mi się korzystać nawet z 1600 i moim zdaniem nie jest tak źle, z tymże ja nie jestem na tym punkcie jakoś specjalnie przewrażliwiony:)
Myślę, że to będzie dobry wybór, a ja za pół roku zmieniam na k-5;)

Member

Miałem K-7 przez rok czasu i byłem z niego bardzo zadowolony (niedawno zmieniłem na K-5). K-7 to moim zdaniem dobry wybór. Teraz część uzytkowników K-7 zmienia na K-5 i jest okazja aby kupić dobry egzemplarz za dobrą cenę.
Co do szumów to tak jak piszą poprzednicy, uzytkowe ISO jest dość niskie ale wszystko zależy od tego w jakich warunkach i co będziesz fotografować.
Jeśli masz sprawdzony ten K-7 co masz zamiar go kupić to naprawdę polecam. Mozesz też sprawdzić forum Pentaksa gdzie w zakładce giełda co jakiś czas ktoś oferuje K-7 do sprzedaży.

Member

Dzięki wielkie.Teraz myślę że wbrew krążących opinii o tym aparacie nie jest to zły wybór.Pozdrawiam

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.