Strona główna Fora Video Technika filmowania Czy warto inwestować w lampę do filmowania

Czy warto inwestować w lampę do filmowania

Technika filmowania

Member

Popełniłam film robiąc zdjęcia na imprezie osiemnastkowej. Film kręcony na bardzo wysokim ISO 4000 ponieważ na sali były tylko reflektory dyskotekowe mrugające i zmieniające co chwilę barwy. Lichych kinkietów w tyle sali nie liczę. Czy powinnam pozostać przy kręceniu w takiej postaci zabawy na sali czy inwestować w reflektor i walić ludziom po twarzach w celu uzyskania wyrażnych ujęć? Co wy na to ? Czy to może się podobać? Myślę o formie i technice.

https://vimeo.com/54388850

Member

Jeśli dużo kręcisz tego typu imprez to warto dokupić moim zdaniem. Mam na myśli taki jakby softboxik zakładany na sanki, czy jeszcze lepiej na bracket.
przyda ci się szczególnie do nagrania jakiegoś wywiadu itp. bo kręcić z takim światłem cały czas to niekoniecznie najlepszy pomysł

Member

Nie dużo nie kręcę , ja jestem raczej fotografem. Zrobiłam kiedyś przy okazji fotografowania film na studniówce i młodzieży tak się spodobało , ze teraz nie mogę sie opędzić. Chyba jednak kupię sobie może nie zbyt silną lampę taką na doświetlenie , a zabawę i tak bedę filmować w taki sposób, zeby nie stracić atmosfery. Może to nieprofesjonalne ale filmy ze studniówek gdzie całą zabawę operator kreci z włączoną lampą sa jakieś takie płaskie i bezbarwne- baaardzo szybko nudzą.

Member

Warto kupić dla jakości obrazu, będzie lepiej oświetlony. A skoro podobało się jak nakręciłeś to na pewno ci się przyda, bo widocznie masz do tego smykałkę :)

Member

Ja w 90% kręce bez lampy , alllleeee mam lustrzankę i mam obiektywy jasne i mam możliwość kręcenia na ISO 6400 bez szkody dla jakości…. Chociaż nie twierdze , ze lampa może sie przydać.

Member

Lampa niestety jest kiepskim pomysłem zwłaszcza na kamerze/lustrzance (ewentualnie lekkie doświetlenie). Z kolei lampa gdzieś z boku sali to juz fajne wyjście ;)
ja nigdy jeszcze nie przekroczyłem iso 3200 choc niektóre obiektywy maja f4.0

Member

Jak nie masz jasnych obiektywów to dokup lampkę. Iso 4000 to jest straszna kasza, chyba że używasz 6D albo 5dmkIII.
Większość lampek ma regulację mocy świecenia.
Załóż jasne szkło, chociażby 50 mm 1:1.8 i delikatnie doświetlaj.

Viewing 6 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.