Strona główna Fora Video Montaż i postprodukcja Czym to zmontować?

Czym to zmontować?

Montaż i postprodukcja

Member

Ludzie kochani, pierwszy raz moja noga w tym dziale forum postąpiła :) Nigdy w video się nie bawiłem. Problem następujący jest:
Jakim softem najprościej zrobić prezentację ze zdjęć, dodać podkład muzyczny i zamienić to na format odpowiedni do wrzucenia na YT ? Dobrze by było mieć możliwość ustawienia czasu wyświetlania indywidualnie dla każdej fotki, aby dobrze zgrać materiał zdjęciowy z muzyką.

Member

Windows Movie Maker? Jeśli używasz Windows…

Member

tak, windows xp

Member

ProShow – oferuje pewnie więcej, niż na początku będziesz potrzebował :)
Ale za to to może być znajomość na dłużej.

Member

a to darmowe jest? Bo ja nie mam zamiaru się rozwijać w kierunku video i inwestować w narzędzia. Raczej czasem coś tam z nudów zrobić.

Keymaster

Ale dlaczego uważasz, że potrzebujesz czegoś do obróbki wideo? Przecież Ty – jak rozumiem – nie masz nawet minuty nagrania wideo, a tylko robisz prezentację ze zdjęć, której finalna forma ma być zapisana jako film. A do tego nie trzeba programu do montażu filmów, tylko właśnie do prezentacji i pokazu slajdów. Zerknij sobie na końcówkę tematu numeru we wrześniowym DFV.

Member

Nie napisałem nigdzie, że potrzebuję coś do obróbki video, tylko skorzystałem z działu video, bo jednak ma powstać w efekcie filmik ;-) Oczywiście dzięki za poradę Piotrze, wejrzę w pismo ;-)

Member

Ja korzystałem z Windows Movie Maker i ProShow Producer. Wyniki nastepujace:

Movie Maker zawiesił sie i okresił ze zgubiłem niektóre pliki docelowei nie moge dalej zmontowac filmu (miesiac pracy dzień w dzien) i doszedłem tylko do 36 minuty filmu i tak skonczsyłem.

ProShow o wiele lepszy, ale nie przyjmuje mi plików MOV, proibowałem przekonwertowac na AVI, ale sa zbyt małe i duzo ziarna powstaje. i na filmie koncowym napisane jest ze film został wykonany wersja testowa.

Takze stanałem w miejscu i rozkladam rece. kto pomoze? chciałem złozyc conajmniej godzinny film z wakacji, skladajacy sie z 700 zdjec i kilkunastu kilkusiesiecisekundowych filmikow z Canona.
Dlaczego on ma taka rozdzielczosc – 270 MB – 1 min 20 sek.

Zaden program wydaje mi sie ze tego nie przemieli.
Tymbardziej na moim laptopie. Pomozcie

A moze zaczac od nowa w Movie Maker i co 10 minut zaczynac nowy klip?

Member

Pod xp jest dostępny bardzo fajny soft microsoftu – Photo Story. Darmowy i ma wszystko czego chcesz, format video – wmv, rzecz jasna. Ja używam Ashampoo Slideshow Studio HD – nie jest darmowy – na alledrogo ok 27 pln ale ma znacznie większe możliwości np. rozdzieloczości hd i fullhd, rózne formaty video, dodawanie napisów, logo itp

Member

Ja robię tak , najpierw układam sobie odcvinki z fotek czyli robię pokazy w częściach w ProShow. Potem te filmiki -odcinki z pokazem slajdów pakuje do programu Corel Video Studio i domontowuję pliki filmowe , napisy muzyka i już. Ale kolego , ja nigdy nie robię jednego filmu z wakacji. Ciekawe gdzie znajdziesz chętnych na godzinne siedzenie przy telewizorze i zachwycanie się latającymi obrazkami. Lepiej zrobic kilka filmów tematycznych i dawkować porcję wspomniej powoli. Klient – widz zniesie góra 15 minut jednostajnego ogladania , potem już go przestaje intersować. Lepiej puscić 10-15 minut , przerwa na zagryzke i potem za jakiś czas …: ” a teraz zobaczcie jak wygladał Kanion Kolorado” :)
Ja robie to tak :)
https://vimeo.com/46819312

lub tak

https://vimeo.com/28240030

Member

Ja też nie tworzę jednej gigantycznej prezentacji, już doszedłem do tego, że większa ilość krótszych jest bardziej strawna dla oglądaczy. Ponadto nie wrzucam wszystkich zdjęć z jednego folderu do jednej prezentacji – wybieram te naj..naj…najlepsze dokładam ścieżkę audio, program dobiera losowe (bo tak wygodniej) przejścia… i się smaży pokaz.

Member

Spróbuj DVD slideshow GUI. Był nawet na którejś płytce DFV. Jest wygodny w obsłudze i ma wiele opcji ustawienia jakości i formatu wyjściowego.

Viewing 11 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.