Strona główna Fora Foto Sprzęt D5100 czy raczej D3200?

D5100 czy raczej D3200?

Sprzęt

Member

Kochani,

Kolega spytał mnie o poradę, który aparat z tych dwu wybrać. Jako Olympusiarz nie umiem mu szczerze odpowiedzieć. Zebrałem sporo informacji o obu ale nie potrafię tego obiektywnie zinterpretować wiec dlatego proszę o pomoc w wybraniu lepszego modelu. A może jakiś inny w podobnej cenie? Warunek – aparat nie używany.
Bardzo proszę o pomoc…

Member

jeśli nie mówimy o budżecie to brałbym 5100. abstrahując od matrycy to 5100 jest dużo bardziej funkcjonalny i pozwala na więcej niż najniższy model Nikona.

Member

Aha… Ale pomimo mniejszej ilości Megapikseli (też uważam, ze wyścig na mega jest napędzany trochę bez sensu) to matryca w 5100 jest nowsza od tej w 3200 i jest ta sama co w 7000?

I teraz jeszcze prośba o opinię czy lepiej kupić D5100 czy którąś alfę Sony w podobnej cenie? Kolega może wydać około 2300 zł.

Który z tych aparatów da możliwie najlepszą jakość zdjęć. Wiem, że różnice w tej klasie będą pewnie niewielkie ale może jakieś są…?

Sprawa jest dosyć pilna…

Keymaster

To niech kolega sobie weźmie dowolną Alfę SLT i dowolną niealfę i zobaczy, czy wizjer elektroniczny mu się podoba, czy woli optyczny. A jak jeszcze konkretnie porówna sposób trzymania obu Nikonów z alternatywną Alfą, to już będzie wiedział wszystko, co potrzebuje, żeby sobie wybrać i być szczęśliwym.

Member
ravenland wrote:
Wiem, że różnice w tej klasie będą pewnie niewielkie ale może jakieś są…?

Np takie, że jeżeli zamarzy mu się kiedyś szkło niezależnego producenta, czy inne akcesorium “nie firmowe” (czyt. sporo tańsze) to do C i N znajdzie w pierwszej kolejności :)

Member

Dziękuję :)

Kolega już trzymał jakąś alfę w ręku (chyba 33) i kwestia wygody trzymania i wizjera chyba nie jest decydująca… Co do szkieł to wątpię czy w przewidywalnej przyszłości (jeśli w ogóle) będzie cod dokupowywał. Decydująca ma być jakość zdjęć – szumy, dynamika itp. Ja mu nie umiem odpowiedzieć na to pytanie dlatego pytam bardziej doświadczonych, którzy pewnie będą umieli :)

Member

Każdy tak mówi, a za kilka miesięcy jest płacz, bo się fotografowi zamarzyło coś innego :)

Member

Dobrze go znam i raczej wątpię żeby w tym wypadku tak było :P

Member

to może kompakt klasy premium? :)

Member
okuka67 wrote:
to może kompakt klasy premium? :)

Np. Fuji X20 :-)

Member

Nie…to ma być lustrzanka. Tylko pytanie czy 5100 czy 3200 czy jakaś alfa.

Member

Skoro nic nie będzie rozbudowywał, wygoda trzymania i wizjer nie są decydujące, proponuję rzut kostką.
1-2 – 3200
3-4 – 5100
5-6 – telewizor

:D

Member

Ja też dokładnie przemyślałem temat, polecając z tych dwu lustrzankę synowi: oczywiście: 5100, choć kuszę go D7100 :-). W najnowszym DFV fajne porównanie takich okazji w średniej cenie na rynku (7100 jeszcze nie ma w promocji, niestety).

Member

Acha, a dlaczego 5100? Matryca, ruchomy ekran i niektóre przydatne wodotryski np. HDR. Głównie.

Member

Odpowiedź na to pytanie jest na str. 133 najnowszego DFV-najlepiej kupić Canona 600D;-)

Member
szalas wrote:
Odpowiedź na to pytanie jest na str. 133 najnowszego DFV-najlepiej kupić Canona 600D;-)

Czytałem, oczywiście. Ale to dziwna rada skoro wynik testu redakcji dla rzeczonego C600D to 68% a dla N D5100 więcej, bo 70%. Lepszy wynik Nikona i do tego tańszy. Czyżby lobbing dla Canona? ;-)
Ja, i mój syn, wybieramy D5100!

Member
strzelec wrote:
Ja, i mój syn, wybieramy D5100!

Człowiek uczy się na błędach ;-)

Viewing 16 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.