Strona główna Fora Foto Sprzęt D80

D80

Sprzęt

Member

witam mam pytanie mam zamiar kupic obiektyw Sigma 18-200 z silnikiem do D80 czy bedzie to dobry zakup dziekuje pozdrawiam

Member

To będzie średni zakup. Duża krotność zooma na ogół równa się gorsza jakość. Jeśli chcesz policzyć igiełki na sfoconej sosence – kup coś innego. Ja mam D-80 i już zdążyłem się przekonać, że do tego klamora trzeba podpinać obiektywy raczej z wyższej półki.

Member

Faktycznie matryca o rozdzielczości 10 milinów pikseli wymaga obiektywów z najwyzszej półki do tego aby naprawde pokazać na co ją stać.Jednak jeśli nie planujesz robić odbitek wielkości plakatów śmiało bierz tą sigmę – świetnie się sprawdzi np. podczas wakacyjnego wyjazdu.Najlepiej kup wersję ze stabilizacją – na pewno się przyda.
Ewenutalnie możesz się jeszcze przyjżeć tamronowi 18-250 (niestety nie ma jeszcze na rynku wersji ze stabilizacją)
Musisz tylko pamiętać, że obiektywy o takiej krotności zooma cechuje jedna za to dość irytująca przypadłość – potworna “beczka” na szerokim kącie.Można to usunąć w programie graficznym ale kosztem jakości fotki….i przedewszystkim czasu który człowiek musi na to marnować…z drugiej zaś strony czasem lepiej zrobić dwa kroki do tyłu i nieco wydłużyć ogniskową tak do 28 mm i problem walących się ścian rozwiąże się sam. :-)

Member

a może najnowszy Tamron 28-300mm?
jest ze stabilizacją, zbiera bardzo dobre opinie.
sam jestem posiadaczem sigmy 18-200mm, nie jest zła, ale nie powala. niezła przy dobrym świetle, ale im ciemniej, tym słabiej ostrzy. a dystorsje na krótkim końcu ma popisowe.

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.