Strona główna Fora Inne Najnowszy numer DIGITAL FOTO VIDEO DFV – wydania elektroniczne

DFV – wydania elektroniczne

Najnowszy numer DIGITAL FOTO VIDEO

Member

Zainteresowały mnie archiwalne wydania elektroniczne. Od początku jestem prenumeratorem DFV, ale wersje papierowe zajmują mi za dużo miejsca. W celach magazynowych postanowiłem zakupić stare wydanie elektroniczne. Oferta tu: http://www.publio.pl/szukaj,strona4,pid92116.html
Ale to trochę dziwna polityka cenowa: 9,99 za numer od 2007 roku. Kupa forsy! Wartości intelektualne opłaciłem w prenumeracie (można przecież sprawdzić). Wydaje mi się, że to za drogo jeśli chodzi o archiwalia.

Tym bardziej, że roczna prenumerata to 172 zet a z wydaniem elektronicznym 184 czy 182 zet (różnie podają). Czy ja czegoś nie wiem? Czy jest możliwość zakupu starych wersji elektronicznych taniej niż 9,99 zł dla prenumeratorów?

Member

Na razie nie mamy możliwości technicznych, żeby oferować wydania elektroniczne z publio tym którzy kiedyś kupili prenumeratę. Myślimy nad tym, ale nie chcę nic konkretnego obiecywać, a zwłaszcza podawać terminów bo wiecie jak wyglądają wszystkie dotychczasowe deklaracje związane z projektami IT.

Member

Co za ulga, że się odezwałeś, Marcinie! Liczyłem na to! :-) Dobrze, że nad tym myślicie. Dobrze, że bez obietnic ;-p

Member
autofocus wrote:
(…) nie chcę (…) podawać terminów bo wiecie jak wyglądają wszystkie dotychczasowe deklaracje związane z projektami IT.

Obawiam się, że to nie problem w terminowości projektów IT a problem w terminowości projektu DFV… regularny problem.

Member

Upłynęło kilka miesięcy, czy są jakieś nowe i dobre :) informacje w sprawie wydania elektronicznego?
Posiadam praktycznie wszystkie numery od startu DFV (większośc co prawda z kiosku ale to większego znaczenia nie ma)
Biorąc pod uwagę rodzaj składowania to i dostępność jest w moim przypadku nieco ograniczona, a czasem warto wrócić do jakiegoś wątku w starszych numerach. Tyle że jak sobie pomyślę o wyciąganiu to mi szybko przechodzi ochota :(
Ten sam problem miałem z książkami, tutaj lekarstwem okazał e-reader. Jest to całkiem wygodne rozwiązanie przynajmniej co do książek. Zdaję sobie sprawę że 16 odcieni szarości w przypadku wydawnictwa fotograficznego to szału nie czyni, jednak wygoda błyskawicznego dostępu do wybranego numeru i treści artykułu częściowo to wynagradza, dodatkowym bonusem jest poręcznośc. W przypadku zdjęć zawsze pozostaje możliwość sięgnięcia po wersję papierową lub PDF. Czy istnieje techniczna możliwość wydawania postaci elektronicznej w kilku formatach, np: PDF jako podstawa i epub lub inne podobne strawniejsze niż PDF dla czytników bez potrzeby konwertowania formatów?

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.