Dfv

Technika fotografowania

Member

DFV to wirus który zaatakował moje ciało i duszę. Teraz już wiem jestem uzależniona. Czy z tego się wychodzi i jak długo to może potrwać. Wiem że leczenie jest bardzo kosztowne ale może ktoś znajdzie na to radę.

Pozdrawiam wszystkich
ZARAŻONA DFV

PS. To dla rozładowania emocji związanych z pytaniami na temat zakupu nowej lustrzanki za 1700 zł, która będzie robiła super zdjęcia.

Keymaster

Na szczęście dotąd nie było przypadków śmiertelnych, ale będziemy Cię mieli w troskliwej pieczy. Może w ramach zmiany layoutu strony z czarnego tła na białe: http://www.tonysweet.com/page_gallery.html

Member

Piotrze Ty to wiesz jak starganą duszę pocieszyć. Dzięki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Keymaster

Przy okazji masz tam remedium na niekończącą się pogoń za ostrym obiektywem. Zdjęcie nie musi być ostre, żeby było dobre (choć warunki, które trzeba spełnić, żeby nieostre zdjęcie było dobre, są takie, że już łatwiej robić ostre zdjęcia)

Member

Piotrze ale to są arcydzieła. Cóż ja biedna mogę. Chociaż rzeczywiście w większości wykorzystane jest po prostu otoczenie. Ja obawiam się że brak zmysłu artystycznego może nieco utrudniać znajdowanie takich form. Ale ja się nie poddam i będę dążyć uparcie do celu. Boję się tylko czy zdążę czy mój starczy wiek na to pozwoli.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki serdeczne. Pamiętaj, że obiecałeś opiekę.

Keymaster
misteg wrote:
Ja obawiam się że brak zmysłu artystycznego może nieco utrudniać znajdowanie takich form.

Cała radość w ich szukaniu. Znajdowanie jest dodatkowym bonusem.

Quote:
Ale ja się nie poddam i będę dążyć uparcie do celu.

I słusznie.

Quote:
Boję się tylko czy zdążę czy mój starczy wiek na to pozwoli.

Na emeryturze ma się podobno dużo czasu, a takie efektowne poruszenia uzyskuje się gratis, bez konieczności kombinowania z wielokrotną ekspozycją czy niedokręceniem głowicy statywu.

Quote:
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki serdeczne. Pamiętaj, że obiecałeś opiekę.

Staram się nie przedawkować.

Keymaster

I następne źródło inspiracji, medytacji i edukacji dla Eli:
http://www.darwinwiggett.com/galleries.html
I kolejny dowód na to, że sprzęt ma zdecydowanie mniejsze znaczenie, niż się niektórym wydaje.
Mnie się szczególnie podobają “antyostre” zdjęcia z tego cyklu:
http://www.darwinwiggett.com/ephemeral.html
Do tego wprawdzie jest potrzebny pewien sprzęt, ale nie chodzi tu o ultraostre i superdrogie obiektywy :)

Member

@ Piotr- powiedz jak na tych fotkach z linku ktory podales ta trawa jest taka niewyrazna- zrobione programem? albo jakis filtr ?
wode wiem ze mozna w taki lekko zamazany sposob opkazac uzywajac filtra- albo jestem w bledzie?
bardzo podobaja mia sie te fotli z tych linkow ;-)

Keymaster

To jest przykład na to, co wychodzi z łamania reguł :) W tym wypadku reguły niefotografowania roślin przy silnym wietrze. Wigget stosował bardzo mocny filtr szary. Nie pamiętam gdzie i kiedy czytałem komentarza autora do tego zdjęcia: http://www.darwinwiggett.com/EmotionalFull/NMP6427final.jpg i właśnie filtr szary o jakiejś diabelskiej mocy, jak do zdjęć słońca, był tutaj kluczem.

Member

Dzięki Piotrze za ten miód na moje skołatane serce. Samo patrzenie sprawia ogromną przyjemność a cóż dopiero móc zrobić takie zdjęcie samemu. No cóż może kiedyś się uda. Na razie serdecznie pozdrawiam w pierwszym tygodniu mojej zasłużonej choć wcześniejszej emerytury.

Member

ja chyba też już połknęłam bakcyla dfv – przesiaduję na stronie czasem i po kilka godzin

Member

No to ja też się przyznam do lekkiego uzależnienia:-) A zaczęło się od targów Foto Video w Łodzi w styczniu tego roku – byłem tam jako jeszcze ówczesny pracownik firmy z akcesoriami fotograficznymi i mieliśmy stoisko tuż obok DFV, rozdawaliście kilka numerów DFV, no to sobie wziąłem dwa, coby mieć co czytać i wtedy BUM! – trafiło mnie:-D A obecność na waszej stronie www jest tylko oczywistą konsekwencją :-)
I w tym miejscu chciałbym gorąco podziękować całej ekipie DFV, bo to co robicie jest wyjątkowe!

Member

praktycznie nie kupuję innego pisma fotograficznego – czasem foto-kurier, ale tylko wybrane numery, w których jest coś co mnie szczególne interesuje, np. opisy i testy sprzętu, który chcę kupić natomiast dfv zbieram – mam wszystkie numery badź to papierowe bądź w wersji elektronicznej – wg mnie to najlepsze pismo w kraju dot.fotografii.

Member

tylko powinni zmienić z digital foto VIDEO na tylko digital foto:) i tak większość kupuje to tylko dla działów związanyh z fotografią:)

Member

exactly

Member

Ja też przyznam się do uzależnienia. Choć nie trwa to długo, to stan jest poważny. Najgożej jest pod koniec miesiąca. Sterczę wtedy przy oknie i wypatruję listonosza z nowym numerem dfv. Zamiast niego zdarza mi się widzieć białe myszy. Chwilowo znalazłem ukojenie w lekturze archiwalnych numerów, które wreszcie dostałem.
Pozdrawiam wszystkich dfv-maniaków i gratuluję autorom magazynu.

Member

Drogi Piotrze tyle wazeliny pod adresem DFV, że oczekujemy jakiegoś prezentu. No pomyśl co najbardziej koi nasze amatorskie dusze. Pozdrawiam Ela.

Member
molp wrote:
tylko powinni zmienić z digital foto VIDEO na tylko digital foto:) i tak większość kupuje to tylko dla działów związanyh z fotografią:)

Hmm. A Nikon D90? Video wdziera się do Foto każdymi drzwiami… A my już mamy :-))

Member

to jest test aparatu foto, a nie kamery vidoe:D więc jeszcze jest ok:) tylko testy kamer mnie średnio interesują, tak opisywanie jak filmować:)

Member

swoją drogą to po co w lustrzance mozliwość kręcenia filmów? to ja jeszcze poproszę wbudowany telefon komórkowy

Member

akurat ja bym nie pogardził kręceniem filmów w lustrzance, z racji tego że czasami chciałoby się coś zfilmować niż tylko pokazać na zdjęciach, a nie mam w komórce aparatu z kamerą. Wbudowanie kamery do aparatu nie wydaje mi się głupim pomysłem. Z takim podejściem można narzekać że komórki mają aparaty i mp3, kamery mogą zdjęcia robić, w samochodach są gpsy (po co, przecież masz oddzielnie). eh… Ktoś ładnie powiedział, że i tak twierdzisz, że masz zawsze rację, więc nie będę się kłócić, bo to nie ma sensu i dwa – rzecz gustu:)

Member

ja tak twierdzę? nie! to robertwronski twierdzi, że ja pytam a i tak wiem i robię swoje

Member

a któż z nas tak nie robi – owszem czyta się posty ale i tak decyzja należy do mnie

Member

na tym to polega:)

Viewing 23 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.