Strona główna Fora Inne Najnowszy numer DIGITAL FOTO VIDEO Digital Foto Video – numer 3/2007

Digital Foto Video – numer 3/2007

Najnowszy numer DIGITAL FOTO VIDEO

Member

Chciałem pogratulować poprawy dystrybucji prenumeraty DFV.
W Toruniu gazeta pojawiła się w sobotę w InMedio (Rubinkowo), a już w poniedziałek miałem gazetę w skrzynce pocztowej. Co prawna koperta była zmasakrowana, ale magazyn cały. :)

Trochę obawiałem się opóźnień, czytając komentarze z poprzednich miesięcy – jak widać niepotrzebnie.
Mam nadzieję, że prenumerata dociera do innych czytelników równie szybko.

Pozdrawiam,
adampl

Member
adampl wrote:
Trochę obawiałem się opóźnień, czytając komentarze z poprzednich miesięcy – jak widać niepotrzebnie.
Mam nadzieję, że prenumerata dociera do innych czytelników równie szybko.

Zdumiewające jak wiele można osiągnąć dopłacając za priorytet… Okazuje się, że różnica w koszcie wysyłki wynosi 90 groszy, a w terminie dostarczenia – 2 tygodnie.
Kolejna potyczka przed nami – zmuszenie listonoszy do ostrożniejszego traktowania płyt. Okazuje się, że strasznie dużo płyt nasi szanowni doręczyciele łamią zwijając kopertę w rulon…

Member

Witam,

To mój debiut na Forum i dfv.
Niestety muszę zacząć od poskarżenia się – nie mogę kupić ostatniego (3-go) wydania Foto Video.
Obleciałem wszystkie kioski w okolicy (Saska Kępa, W-wa) i nic !
Jakie są zasady dystrybucji pisma ? Można je kupić gdzieś indziej niż w Empiku lub Inmedio?

Widzę, że 1-szy numer jest na Allegro w sporych ilościach – to super. Ostatecznie kupię tam.

Od początku z Wami….
Zwin

Member

Ooo tak. Z tymi płytami to prawda. Nie połamali co prawda ale mocno “wytarmosili”. Ten egzemplarz dotarł w najgorszej jak dotąd kondycji. Na razie wszystko chodzi.

Member
Zwin wrote:
Witam,
Obleciałem wszystkie kioski w okolicy (Saska Kępa, W-wa) i nic !
Jakie są zasady dystrybucji pisma ? Można je kupić gdzieś indziej niż w Empiku lub Inmedio?
Zwin

To bardzo dziwne. Generalnie bardzo dużo dajemy do Ruchu i jeszcze więcej do sieci Kolportera. Co ciekawe w kioskach Kolportera trzeba się dopytywać – ja bardzo często chodzę i sprawdzam czy jest na półce, jak nie ma albo nie mogę znaleźć to dopytuję. I okazuje się, że sprzedawcy bardzo często wkitrali to w jakieś dziwne miejsce, na przykład pod czasopisma komputerowe. I zapomnieli.
Proponuję przetrzepać stoiska Kolportera w supermarketach – tam często bywa.
Z dystrybucją mamy poważny problem, którego nie rozwiążemy bez pomocy czytelników – trzeba zmasowanego ataku ludzi chcących kupić pismo i dopytujących się o tytuł. Bo Empik pierwszego wydania w ogóle nie chciał argumentując, że skoro jest tyle tytułów to się nie sprzeda. Sprzedali swój nadział w 3 dni i przybiegli do nas czy nie mamy zapasów. Oczywiście nie mieliśmy zapasów, bo wszystko poszło do innych kolporterów. To z numerem 2 zmądrzyli się, wzięli 2 razy więcej plus dodatkowo kilkaset sztuk rezerwy do magazynu centralnego.
To im się rozeszło w tydzień i znów pytali o rezerwy. Empik to dobry kanał sprzedaży, bo ludzie lubią takie czasopismo wziąć do ręki i poczytać w cywilizowanych warunkach zanim kupią. Tylko, że Empik musi chcieć nas dystrybuować. A będzie chciał, jeśli ludzie go przycisną. My mamy za małą siłę nacisku…
Jeśli klienci będą się dopytywać, to poszczególne Empiki będą zamawiać z magazynu centralnego. Jak będzie duży ruch to centrala podejmie decyzję, że wezmą więcej i będzie łatwej kupić. Jest taki tytuł konkurencyjny który ciągle jest na półkach w Empiku. Absurd polega na tym, że my mamy większy nakład niż oni, a Empik bierze od nas mniej niż od nich. My mamy rezerwę, tylko oni nie chcą sprzedawać. Głupie to, ale tak wygląda rynek prasy w Polsce.

Member

Dzięki za wyjaśnienie.
Pozostaje jeszcze prenumerata, tylko że skrzyneczka bardzo mała…

Member

2 sugestie odnośnie magazynu:
1. zmienić klej mocujący płytę CD – odrywa się paskudnie razem z papierem. Niby drobnostka ale…
2. Jest dużo reklam, informacji wszelakich np. o konkursach, stronie www zajmujących całe strony – może by część
tego w miarę możliwości zapełnić np. serią artykułów recenzujących, opisujących ciekawe strony www
poświęcone fotografii, sprzętowi itp. ?

Pozdrawiam
Zwin

Member

A jaki jest powód, że szanowne koleżanki i koledzy wolą czas tracić na bieganie po całej okolicy po kioskach zamiast sobie wykupić prenumeratę i siedzieć spokojnie i czekać na “donosiciela” z przesyłką. Zaoszczędzony czas poświęcić na wyjście w plener z aparatem i na przykład pofotografowanie ludzi biegajacych “po kioskach”. hi. I taniej i spokojniej.
Wiem, że trzeba na raz wydać nieco kasy, ale w ogólnym rozrachunku przecież się opłaci.

Member

Fakt że 3 numer dotarł dość szybko i nawet płyta nie była połamana. (koperta jak zwykle potarmoszona i poszarpana) Sugerowałem już telefonicznie formę foliowania, która w przypadku Chipa się sprawdza. Ale może to wina naszych skrzynek na listy, które jeszcze nie spełniają normy europejskiej i w przyszłym roku mają być wymieniane (będą większe). Wszystkim którzy biegają po różnych punktach sprzedaży prasy polecam sposób kol. KUZAKA, z którego i ja korzystam tzn. penumeratę. Co do zawartości to konwencja jaką przyjęto to zn. przekrojowość różnych zagadnień odpowiada mi. W ostatnim numerze z zainteresowaniem czytałem reportaż “14 megapikseli w każdej klatce”. I mam propozycję dla autorów aby kiedyś napisać reportaż z o kulisach barwienia filmów B&W. Pozdrawiam cały zespół redakcyjny życząc WESOŁYCH ŚWIĄT.

Member

Do numeru 3 dołączono program Photo DVD Creator ktory nie chce mi wypalac filmow na DVD.
Co może być przyczyną? zawiesza sie przy wypalaniu plytki?

Viewing 9 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.