Strona główna Fora Foto Sprzęt Dopasowanie kolorów z ekranu w kaptopie do “normalnego” LCDka

Dopasowanie kolorów z ekranu w kaptopie do “normalnego” LCDka

Sprzęt

Member

Witam kupielm ostatnio laptopa i i chcialbym dopasowac jego oberaz do obrazu wyswietlanego przez monitor (NEC 70GX2) przy stacjonarnum kompie lecz nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac i czy to wogole ma sens.W obu komputerach jest karta nVidii imam zamiar przeprowadzic “kalibracje” za pomoca panelu sterowania nVidia. Czy to ma jakis sens? Jak sie za to zabrac? Pozdrawiam

Member

Polecam kogoś kto jest zaopatrzony w kalibrator. Za kilkadziesiąt złotych wypożycz go i skalibruj sobie oba monitory. Nawet jeżeli nie to sens i tak to ma, ponieważ Nec dużo lepiej wyświetlać będzie kolory niż ekran w laptopie. Najpierw pościągaj wszystkie najnowsze sterowniki do karty graficznej w laptopie a później podłącz monitor i zobacz co zaczną krzyczeć – poustawiaj we właściwościach tak aby wyglądało to na to że masz nonstop podłączone dwa ekrany. Pogrzeb we właściwościach każdego z nich tak aby Tobie pasowało i jesteś w domu. Aby uniknąć częstego przełączania kabla od stacjonarnego monitora za kilkadziesiąt/kilkanaście złotych zaopatrz się w przełącznik monitorów ( kiedyś bardzo popularne w szkołach kiedy nauczyciel przełączał sobie ekrany i podpatrywał co który uczeń robi na komputerze ). Od strony oprogramowania kombinuj tak aby było Tobie wygodnie – tam raczej nie ma co zepsuć.
Pozdrawiam

Member

W braku kalibratora można też próbować na piechotę: przy założeniu, że duży monitor jest już jakoś-tam ustawiony i to co on wyświetla Ci odpowiada, wyświetl sobie na obu to samo, najlepiej coś w rodzaju planszy kontrolnej, po czym spróbuj z poziomu tego panelu sterowania karty upodobnić obraz na laptopie maksymalnie jak tylko się da. Idealnie nie ma szans tego zrobić, ale mając wyświetlone różne kolory i stopnie szarości jednocześnie, będziesz widział które odcienie poświęcasz, a których po prostu nie ma i już.
A poza tym, Malach dobrze prawi.

Member

Ale uwaga na T-Shirt!!! :D

Member

Ok dzieki bardzo :) jaki T-shirt?

Member
CanisLupus wrote:
Ok dzieki bardzo :) jaki T-shirt?

poszukaj na forum, jest wątek o kalibratorachg fiksujących przy kolorowym ubraniu :)

Member
Ewa wrote:
W braku kalibratora można też próbować na piechotę: przy założeniu, że duży monitor jest już jakoś-tam ustawiony i to co on wyświetla Ci odpowiada, wyświetl sobie na obu to samo, najlepiej coś w rodzaju planszy kontrolnej, po czym spróbuj z poziomu tego panelu sterowania karty upodobnić obraz na laptopie maksymalnie jak tylko się da.

Nalezy te zmiany o ktorych piszesz zrobic w Catalyst Control Center ? ( w przypadku mojego laptopa) a wiec suwakami dla karty graficznej ?

Member

Jeśli masz możliwość jakichś regulacji “sprzętowych”, czyli guziczkami na obudowie, to od nich zacznij. A potem CCC.

Member
Ewa wrote:
Jeśli masz możliwość jakichś regulacji “sprzętowych”, czyli guziczkami na obudowie, to od nich zacznij. A potem CCC.

Tylko jasność niestety no chyba ze jeszcze nie doszukalem sie wiecej :) Tak apropo to ten laptop to Aristo smart G600

Member

I ja się dołączę do pytania.
Po skalibrowaniu laptopa jak i LCD dalej jest różnica w kolorach.
Na LCD jakby bardziej nasycone barwy na laptopie takie więcej “normalne” naturalne.
Obydwa ekrany byly kalibrowane Spyder3.

Member

To całkiem normalne, że jest różnica. To są różne wyświetlacze, o różnych możliwościach. Optimum na jednym może oznaczać “daleko poza spektrum” dla drugiego. Nasycenie nie jest tak naprawdę ważne. Ważne, czy jest różnica barwy i jaka. Wyświetl sobie na obu portret – czy w obu przypadkach odcienie skóry są poprawne? Weź jakieś szare plansze – czy są szare na obu? Czy może na jednym zielonkawe, a na drugim żółtawe – to właśnie byłby problem.

Viewing 10 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.