Strona główna Fora Foto Inne Efekciarstwo?

Efekciarstwo?

Inne

Member

Tak przeglądam te galerie i przeglądam i dochodze do wniosku że u nas na naszym kochanym portalu panuje ewidentne “Efekciarstwo” – Ba nawet super hiper Efekciarstwo!
Portal pełen jest przepieknych landschaftów cudnych zachodów słońca itp kolorowych zdjęc – nie żebym miał coś przeciw takim fotografiom. Chodzi mi o to że wszyscy naraz chcą być cudni i na piedestale. A co się podoba najbardzie “zwykłem” człowiekowi? a no właśnie te piękne zachody słońca (wiem że sztuką jest zrobić niepowtarzalne zdjęcie czegoś co już w miliardach istnieje na róznych portalach – ale takich zdjęc jest bardzo mało) Brakuje mi tutaj troche takich “prawdziwych” zdjęć. Niby jest ponad 2 tys zdjęc reportażowych ale w większosci są to pojedyńcze fotografie z których czasem trudno coś wnioskować. Brakuje takich serii które przedstawiały by jak wygląda życie takich ludzi którzy pojawiają się na tych pojedynczych fotografiach.
Sporo jest tutaj takich kolorowych zdjęć które czesto naprawde są piękne ale jakieś takie “obcykane”.
Inna kwestią jest to że ten portal jednak nastawiony jest na tych “amatorów” (w kazdym znaczeniu jakie znacie) i trudno wymagac od ludzi którzy czesto dopiero zaczynają żeby za chwile zaistniec na World Press Photo. Ale czy nie można by ze strony DFV zorganizować np Jakiegoś bardziej ambitnego konkursu? albo na łamach dfv żeby pojawiły się jakies reportaże z pracy jakiś fotografów? albo nawet zwykłe wywiady z jakims guru? :)

;)

Member

Tak. Racja.

Member
Mystik wrote:
Ale czy nie można by ze strony DFV zorganizować np. jakiegoś bardziej ambitnego konkursu? albo na łamach dfv żeby pojawiły się jakieś reportaże z pracy jakiś fotografów? albo nawet zwykłe wywiady z jakimś guru?

I to jest bardzo dobry pomysł, a nawet dwa pomysły!
A o efekciarstwie wcale bym nie rozmawiał, bo wielu robi zdjęcia tylko po to żeby się podobały masom. Takie kiczowate, serceszczypatielnoje landszafty etc. niech sobie będą bo mają odbiorców.

Member

Popieram ;)

Member

racja … po stokroć racja :)

Member

Świetny pomysł. Np. jakiś konkurs którego tematem by było pokazanie prawdziwego oblicza smutku czy strachu na zdjęciu albo np. “Jak sfotografować zapach krwi” :) To by były wyzwania i przy okazji najczystsza forma fotografii :)

Member
__Marek__ wrote:
A o efekciarstwie wcale bym nie rozmawiał, bo wielu robi zdjęcia tylko po to żeby się podobały masom. Takie kiczowate, serceszczypatielnoje landszafty etc. niech sobie będą bo mają odbiorców.

Nikt nie mówi aby takich zdjęć nie było :) ale i takie o których wspomina Mystik jak by było to bym się nie obraził.

Poza tym amator, nie amator ale w końcu to chyba portal gromadzący ludzi którzy interesują się fotografią, większość przynajmniej powinna mieć chociaż odrobinę ambicji aby sprobować zmierzyć się z nowymi wyzwaniami fotografii :)

Member

w sumie to można zamiescić taki cykl fotografii we własnej galerii, np oznaczając zdjęcia od 1 do 10 i wiadomo by było że to jest taki reportaż… wtedy redakcja mogłaby oceniać taką pracę po uprzednim zgłoszeniu
temat np ” proza życia codziennego ” :) i już jest co robić :)

Member
Mystik wrote:
Ale czy nie można by ze strony DFV zorganizować np Jakiegoś bardziej ambitnego konkursu?

Obecna forma konkursu wydaje mi się, że nie jest taka zła. Można się również wykazać :-)))

potem Mystik wrote:
[…]albo na łamach dfv żeby pojawiły się jakies reportaże z pracy jakiś fotografów? albo nawet zwykłe wywiady z jakims guru? :)

Popieram pomysły.

Viewing 8 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.