Strona główna Fora Foto Sprzęt Eizo S2243WH i inne monitory ~2500zł

Eizo S2243WH i inne monitory ~2500zł

Sprzęt

Member

Witam, po wielu rozczarowaniach po drukowaniu zdjęć wreszcie zdecydowałem się na wymianę mojego starego Samsunga 740b na jakiś monitorek nadający się do zabawy ze zdjęciami. Proporcje 16:10 lub :9, 22 – 24 cale, 1920×1080(1200) i oczywiście matryca IPS lub PVA. Moją uwagę zwrócił Eizo S2243WH, więc prosiłbym wszystkich furmowiczów którzy mieli jakiś kontakt z tym modelem o podzielenie sie wrażeniami. Będę wdzięczny także za inne propozycje (w okolicach 2,5tys)

zapomniałem dodać, że monitorek miałby być wykorzystywany do zdjęć (Photoshop), ale także grafika, więc CAD, Flash, Ilustrator, Blender, no i żeby nie zatracił funkcji użytkowej to czas reakcji wystarczający do filmów (na grach mi nie specjalnie zależy xD) więc sobie tak pomyślałem że chyba NEC MultiSync 2490WUXi2 Wide (16ms) odpada

Member

Współczesne VA mają czasy reakcji na tyle przyzwoite, że z filmami nie ma problemu. To Eizo wydaje się dobrą propozycją, oprócz tego że ma 22 cale. Neca nie znam.

Member

“oprócz tego” – w sensie że za mało??

Member

Nie wiem czy za mało :) Pisałeś 22-24, więc to jest ta dolniejsza granica. A ile masz do tej pory?

Member

17 o standartowych proporcjach ;) więc różnica pewnie i tak będzie zabijać ;-)

Member

No to spoko, 22 to jak 4 hektary :)

Member

A w kwestii LUTa? Bo nie mogę się doszukać czy coś takiego posiada… Jeśli nie ma, to podłączając do stacjonarnego pceta mam inny profil niż do MacBooka?

Member

Znaczy, wewnętrznej kalibracji? FlexScany nie mają. Tylko Color Edge, ale to już nie ta cena.
No i tak, musiałbyś osobno kalibrować na peceta i osobno na MB.

Member

hmm… do ColorEdga mi trochę zabraknie ;) a coś innego w tych granicach cenowych (~2,5tys)?

Member

To Eizo o którym mówiłeś wydaje się rozsądną propozycją. Zdarzają się też jakieś Neki (NEC) albo Delle na matrycy IPS, ale one pojawiają się i znikają, a czasem ponoć jedna seria ma inną matrycę niż poprzednia, więc trzeba się dowiadywać na bieżąco.

Member

Ok, dziękuję ślicznie Ewo za rady, szturm po Eizo rozpoczynam ;]

Viewing 10 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.