Elements ???

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

Kto się tym bawi? Tylko szczerze. Nie szukam piewców lewego PS. Odżałowałem kilka złotych na legalnego PSE 5 i posłuchałbym chętnie rad ludzi którzy się na tym znają.

Member

Będzie optymistycznie: znakomitą większość tutoriali dla PSa da się tak samo albo bardzo podobnie przeprowadzić na Elementsie.
Niestety, jednak nie wszystkie. Opcje maskowania i warstw są na przykład mocno okrojone. Jednak jeśli nie chodzi o skomplikowane projekty graficzne, tylko normalne „poprawianie zdjęć”, Elements powinien wystarczyć.
Nie trzeba się zresztą zrażać brakiem niektórych funkcji. Bez większości bajerów dodanych w ostatnich Photoshopach można sobie poradzić, robiąc co trzeba ręcznie albo korzystając z darmowych pluginów.
Miłego poznawania programu!

Member

Polecam książkę Scott’a Kelby’ego
http://helion.magazyn.pl/Fotografia-cyfrowa-Photoshop-Elements-4/FOTPEL/ksiazka.html

Można spokojnie używać wersji 5.0 , po dodaniu kilku pluginów , można mieć maski i krzywe … poszukaj w sieci …

Member

Krzywe już znalazłem :)
http://free.pages.at/easyfilter/curves.html
Dzięki niezastąpionemu http://forum.nikon.org.pl/
Mam nadzieję, że ktoś jeszcze skorzysta.

Member

Mam 5 od dawna a od niedawna legalna, zastanawialam sie czy moge nia zastapic PS, ze ktorym nie przepadam. Wielkich wymagan nie mam ale poprosze o rady:gdzie i skad sciagnac pluginy (tla, ramki itp.) jezeli to mozliwe i jak je potem zainstalowac? Jestem debiutantka w dodawaniu czegos do istniejacych programow, wiec prosze o wyrozumialosc!
A moze ktos wie jak to spolszczyc?

Member

Wiem, ze wypuszczono 6 juz po polsku ale przeciez nie wywale za okno swiezynki tylko dlatego, ze jest po angielsku. radze sobie z tym jakos ale wolala bym po naszemu.

Member

Ja kupiłem sobie książeczkę Scota Kellbiego „Fotografia cyfrowa – Photoshop Elements 4” z Helionu (trudno ją dostać ale poszukaj w sieci to jeszcze znajdziesz). I jadę z nią jedną ręką przerzucając strony a drugą stukając w klawiaturę :) W zasadzie większość funkcji jest zgodna z PE5 więc problemu żadnego nie ma. Z wtyczek istalowałem nowe Camera Raw i wspomniane wyżej „krzywe” i przy każdym z tych programików jest w zasadzie szczegółowa instrukcja jak i gdzie je instalować (po angielsku wprawdzie ale na poziomie podstawowym). Pozdrawiam i do roboty :)
PS: a „szóstki” nie kupię, poczekam na 7 albo 8 albo na Lightrooma 2 ;)
PS2: po ostatnich informacjach dodatkowo kupuję PS3 dla studentów :)

Member

Też używam Elements 5, ponieważ jestem początkującym (Od roku) to na moje potrzeby na razie w zupełności wystarczy. Literatura to oczywiście Scott Kelby – „Photoshop elements 5” . Tak jak McSimus przedzieram się przez lekturę i ćwiczenia na moich zdjęciach. Są drobne różnice, ale można sobie z tym poradzić. Pewnie jeszcze długo będę bawił się elementsami.

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.