Strona główna Fora Foto Inne Festiwal Kultury Absurdalnej ABSURDALIA 2011

Festiwal Kultury Absurdalnej ABSURDALIA 2011

Inne

Member

plakatabsurdalia2011424.png

Witajcie w krainie absurdu!

Na Alasce wolno zabijać niedźwiedzie, ale nie wolno ich budzić ze snu zimowego w celu zrobienia fotografii. W stanie Illinois kategorycznie zabronione jest wchodzenie do opery z pluszowym misiem. Według prawa Florydy zaś, kobiety niezamężne pójdą do więzienia, jeśli będą skakać na spadochronie w niedzielę. W Polsce również mamy na co dzień do czynienia z paradoksami oraz absurdalnymi sytuacjami: w urzędach, w polityce, w prawie, ze znakami drogowymi wzajemnie się wykluczającymi, z drzewami wyrastającymi ze środka jezdni, z zakazem fotografowania dworców kolejowych… Nic dziwnego zatem, że jesteśmy nazywani Krajem Absurdu.

Czy absurd musi irytować, denerwować i być powodem do wstydu? Oczywiście, że nie! Dlatego, po raz trzeci już, Europejskie Forum Studentów AEGEE Katowice postanowiło zorganizować Festiwal Kultury Absurdalnej Absurdalia. W 2007 r. organizacja ta stworzyła ideę kampanii społecznej realizowanej pod hasłem Mniej absurdu w polityce, więcej w sztuce, w ramach której odbywa się festiwal. Bohaterami poprzednich edycji, a zarazem znakiem rozpoznawczym, stały się trzy ogromne ślimaki – czerwony, zielony i niebieski, które uświetniały swoją obecnością liczne happeningi odbywające się w centrum Katowic. Kampania ma na celu ukazanie pozytywnej strony absurdu jako siły napędowej i inspiracji w kulturze i sztuce, ale także, a nawet przede wszystkim – odkrycia wartości absurdu w codziennej rzeczywistości naszej egzystencji.

logokolorowe350x3002.png

Festiwal Absurdalia kierowany jest w stronę wszystkich tych, którzy poprzez swoją działalność artystyczną ukazują szeroko pojęty absurd. Festiwal daje doskonałą możliwość wyjścia z tłumu, zaistnienia i samorealizacji na oczach widowni, promocji siebie, swojej twórczości oraz szanse przełamania monotonnych i mało oryginalnych kanonów. Absurdalia stwarzają idealną perspektywę ekspozycji zarówno twórców indywidualnych, jak i grup, wszystkich niezależnych, niedocenianych, ale i niechcianych artystów, dla których w większości festiwali i przeglądów nie ma przewidzianego miejsca ze względu na nietuzinkowy i niekonwencjonalny, gdyż często wykraczający poza obowiązujące standardy charakter.

Absurdalia 2011 to sześciodniowy festiwal, który będzie miał miejsce w Katowicach w terminie 18 – 26 listopada 2011 r. Poprzedzony będzie happeningami na ulicach Katowic. Odbędzie się w formie konkursu – przeglądów: tanecznego, teatralnego, filmowego, kabaretowego oraz muzycznego, połączonych z wystawą prac plastycznych i fotografii oraz z turniejem slamu poetyckiego. Finałem festiwalu będzie uroczysta gala rozdania nagród dla uczestników połączona z obchodami 20. urodzin AEGEE Katowice.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich twórców do wyrażenia siebie poprzez absurd! Jeśli nic, co absurdalne nie jest Ci obce i czujesz, że chcesz to pokazać, Absurdalia 2011 mogą się okazać Twoją szansą do zaistnienia w artystycznym świecie! Zgłoszenia przyjmujemy do 15 października 2011 r.

Więcej szczegółów dotyczących festiwalu: http://www.absurdalia.pl oraz http://www.facebook.com/absurdalia

n87491050948965557081.jpg

Member

Pomysł bardzo mi się podoba. Szkoda, że tak daleko :)

Viewing 1 reply thread
  • You must be logged in to reply to this topic.