Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć Filtr połówkowy w PS – problem

Filtr połówkowy w PS – problem

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

Cos mi się zbiesił PS CS3. Ewo pomocy!!

Otwieram zdjecie (jpg), kopiuję warstwę, zmieniam ją (krzywe), dodaję maskę, wybieram gradient, przekreślam kursorem zdjęcie … i NIC!!

Nie pojawia się gradient na masce.

Gdy uaktywnię warstwę i przejadę kursorem, gradient pojawia sie na zdjęciu!! Maska dalej biała.

Taką operację już robiłem i było Ok. Co się teraz pozajączkowało? Pewnie coś jest włączone (wyłączone) i nie mogę dojść. Pomocy!!!

Member

A po restarcie komputera nie poprawia się? Kiedyś miałam jakieś numery typu: pędzel mi nie działa i już. Okazało się, że siedział w pamięci jakiś program, który dziwnym trafem blokował niektóre funkcje. Do dziś nie wiem jakim cudem.

Sprawdź, czy nie masz przypadkiem tego gradientu w jakimś trybie nakładania, innym niż normal. Jeśli masz screen na przykład, to na białym efekt będzie zerowy. Albo jakąś tolerancję ustawioną… no nie wiem, tak zdalnie to trudno coś wywnioskować.

Member

Ewo, jestes Wielka. Jesteś specjalistą. NIE expertem bo expert to ktoś taki, który zna 79 pozycji seksualnych i ani jednej kobiety.

Okazało sie, że Mode normal był schowany bo menu lekko przesunięte do góry. próbowałem co prawda zmieniać mod i przypadkowo trafiałem w te nastawy, które nie są widoczne na masce. Miałem ustawione na nakładkę bo to wydawało mi się oczywiste (a normal był schowany), że coś nakładam. Tymczasem właśnie nakładka nie jest widoczna jak i mody z tej grupy też nie są widoczne a to próbowałem z uporem maniaka i trafiałem w te niewidoczne. Poza tym zmyliło mnie to, że gdy uaktywniałem warstwę to gradient był widoczny.

Serdeczne dzięki

Member
jaandrz wrote:
expert to ktoś taki, który zna 79 pozycji seksualnych i ani jednej kobiety.

Chyba sobie w siga wpiszę :D
Już się nauczyłam doświadczeniem, że jeśli narzędzie nie działa, to muszę sobie przypomnieć co nim robiłam ostatnio i dlaczego na 5% kryciu :) Stare ustawienia są mordercze.

Member

Jeszcze raz dzięki. Co praktyka to praktyka (nie tylko w fotografii).

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.