Strona główna Fora Inne Ciekawostki, plotki, fakty, dowcipy Gdańsk:Bitwa Morska. Oblężenie Wisłoujścia Sobota 16-04-2011

Gdańsk:Bitwa Morska. Oblężenie Wisłoujścia Sobota 16-04-2011

Ciekawostki, plotki, fakty, dowcipy

Member

http://www.dziennikbaltycki.pl/stronaglowna/383480,gdansk-bitwa-morska-oblezenie-wisloujscia,id,t.html?cookie=1#drukuj_dol
Sobota, 16 kwietnia 2011, godz. 11-16.

Program:
11.00 – Rozpoczęcie imprezy salwą z hakownic.
11.15 – Turniej Miecza Długiego. Pojedynki piesze.
13.00-14.10 – Bitwa morska na Martwej Wiśle na wysokości Twierdzy Wisłoujście z udziałem grup rekonstrukcyjnych epoki napoleońskiej oraz galeonu “Czarna Perła”.
14.15 – Turniej Łuczniczy
14.30 – Melee na drewno – walki drużynowe z przymrużeniem oka.
15.45 – Pokaz strzelania z balisty.
16.00 – Rozdanie nagród i zakończenie

[img]http://img.trojmiasto.pl/zdj/c/3/21/300×0/216104.jpg?3100[/img]

“Imprezę zorganizowano z okazji oficjalnego zakończenia projektu PL 0248 “Prace Ratownicze Twierdzy w Wisłoujściu – Unikatowa Fortyfikacja w Skali Europejskiej” dzięki finansowemu wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz środków Miasta Gdańska.

Wydarzeniem jej towarzyszącym będzie zrekonstruowane średniowieczne obozowisko, postawione dokładnie na przeciwległym do Twierdzy Wisłoujście brzegu Wisły, w Nowym Porcie (obok przeprawy promowej, skąd będzie można również oglądać bitwę na rzece). Wszyscy miłośnicy historii będą mogli przenieść się do czasów rycerzy, zostać świadkami ich zmagań turniejowych oraz samemu wziąć udział w grach i zabawach z dawnych czasów.”

Organizatorzy podkreślają, że Bitwę Morską będzie można oglądać tylko i wyłącznie od strony Nowego Portu i ulicy Starowiślnej.

wstęp wolny

Chętni ?

Na zachętę
https://www.dfv.pl/gallery/members/ac.html?g2_itemId=2571218&g2_page=3
;)

Member

niestety chole… znaczy sie bardzo daleko mam nad morze :(

Member

Ja na podobna renowacje/rekonstrukcję w Modlinie czekam. Wiecie że jest tam jeden, jedyny na świecie zachowany budynek przez “cysorza” zaprojektowany? Zaś pomysl świetny. Andrzeju, relację nam zdasz?

Member

Andrzeju, robisz konkurencję dla zlotu czytelników w Łodzi? No tego się nie spodziewałem ;-)

Member

Wstępnie się wybieram. Co prawda za 2 tygodnie – ale 30 km do Gdańska w porównaniu do 360 km (do Łodzi w jedną stronę) to dla mnie spora różnica. Tubylcy i tambylcy z okolic 3-Miasta mają okazję do “odkurzenia” swoich sprzętów foto.
;)

Member

Też bym się wybrał, ale mam ponad 250 km ;-) a do Łodzi bliżej

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.