Strona główna Fora Foto Oprogramowanie Gimp- prowadnice

Gimp- prowadnice

Oprogramowanie

Member

Czy jest mozliwosc zapisania polozenia prowadnic w GIMPIE? Tak, zeby przy otwarciu nowego obrazu, mozna bylo wczytac zapisane prowadnice?

Member

O ile mi wiadomo, nie ma takiej możliwości. Można zapamiętać sobie (zapisać gdzieś na zaś ;) położenie prowadnic, a potem dodawać je do nowego pliku przez menu Obraz | Prowadnice | Nowa prowadnica. Ale to nie jest specjalnie wygodne, tym bardziej, że trzeba osobno dodawać każdą pojedynczą linię, a nie da się jednocześnie wprowadzić kilku.

Member

Niestety spodziewalem sie takiej odpowiedzi. Musze opracowac kilka obrazkow z produktami (140szt x 4) i musza byc spojne w tresci, aczkolwiek beda sie od siebie roznily i do tego musze uzyc wlasnie prowadnic.
Dzieki.

Member

Ale możesz zawsze utworzyć czysty plik xcf, utworzyć w nim prowadnice i zapisać. A dopiero potem go otworzyć, zapisać pod inną nazwą i robić, co tam chcesz na pliku.

Member

Faktycznie to jest metoda- nie pomyslalem o xcf!
Probowalem robic to z szablonem w jpg, ale jest potem masakra przy zapisywaniu- po prostu gubie sie. Mam 143 katalogi nazwane np 202004000, 202007800… a w nich po min 3 zdjecia (tak to archowizowalem juz w trakcie robienia zdjec). Problem jest przy zapisywaniu. GIMP inaczej sortuje niz expolorator :( a pogubic sie jest bardzo szybko.
Juz wiem jest tez na to sposob. bede wrzucal do kazdego katalogu szablon xcf i z tego miejsca go otwieral. Nie ma to jak wypoczety mozg. Wieczorem juz mi tak nie idzie ;)

Dzieki za podpowiedz.

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.