Strona główna Fora Foto Sprzęt Głowica do Panoram

Głowica do Panoram

Sprzęt

Member

Proszę o propozycje prostych ale solidnych głowic do panoram cylindrycznych,sferyczne raczej nie będą wykonywane
Np. ta mi się podoba :)http://www.novoflex.com/en/products/panorama-photography/panorama-vr-system-ii/

Member

Strasznie droga. Jakąś Nodal Ninję możesz dostać za mniejsze pieniądze i po prostu nie używać pionowego odchyłu, skoro nie potrzebujesz.

Member

Dobas 02 jest mały i tani…ktoś używa ?

Keymaster
aps1 wrote:
Dobas 02 jest mały i tani…ktoś używa ?

Jest tani. I to jest jego jedyna zaleta. Poza tym jest średnio sztywny, u…ciążliwy przy montażu (śruby mocujące tak sobie trzymają, a żeby trzymały dobrze, trzeba mocno dokręcać), a do tego bez rotatora. Jeśli dołożysz do Dobasa cenę rotatora, to wychodzi Nodal Ninja 3 w podstawowej konfiguracji – bez porównania wygodniejsze, solidniejsze i bardziej uniwersalne.

Sugerowałbym, żebyś się zastanowił, czy na pewno chcesz taką głowicę tylko do panoram cylindrycznych. Za niewiele więcej (albo nawet za mniej, jak się porówna tę cenę Novoflexa z Nodal Ninja) kupisz głowicę, którą możesz robić zarówno panoramy cylindryczne, jak i sferyczne, mozaikowe albo po prostu użyć do zlepienia dwóch zdjęć zrobionych na szerokim kącie bez problemu z paralaksą.

Member

A może Nodal Ninja 180 ?
http://www.vr24.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=77&Itemid=83&lang=pl

Member

Ciekawa propozycja,do tego manfrotto 341 i mozna robić w pionie

Member

Przy panoramach świetnie sprawdza się Sirui – przede wszystkim dzięki naniesionej skali i poziomicy od razu wbudowanej w głowicę. No i cena jest bardzo przekonująca.

Member

Dzięki….ale to nie jest specjalistyczna głowica do panoram cylindrycznych….

Member

Taka ciekawostka…polski producent…cena za panosfere ok 670 EURO…ponoć ma to być mercedes wśród głowic
http://www.glowicapanoramiczna.pl/

Member

Własnie niedawno Manfrotto wypuscił L braket,( nie tylko do panoram ) który moze zastąpić uchwyt w starej głowicy 303….chyba to jest to czego szukałem :)
http://www.manfrotto.com/product/8374.31708.33562.0.0/MH057A5/_/VIRTUAL_REALITY_%26_PAN_HEAD

Keymaster

Upewnij się, że to naprawdę tego szukasz. Te konstrukcje Manfrotto wyglądają jak platforma pod działko plot po demobilizacji. I podobnie ważą.

Member

Przyznam ze nie widziałem na żywo tej głowicy….chciałem uniknąc tych wszystkich składanych “rusztowań” proponowany Ninja jest ok, ale to całe rozkładanie tylko do pano. cylindrycznych,tym bardziej ze mam canona 5d ,więc i odpowiednio większego Ninje musiałbym kupić…niestety kręcą mnie kompaktowe konstrukcje,a te są drogie…novoflex, arca swiss http://jimdoty.com/learn/acc/pano1/pano1.html

Keymaster

No Manfrotto to kompaktowy nie jest… Do tego już widzę to samo, co było w 303SPH – mnóstwo sterczących krawędzi i ostrych kantów, które będzie trudno upakować w plecaku czy torbie tak, żeby przy przypadkowym stuknięciu nie zmasakrowały reszty sprzętu.

Member

A jaka ogniskowa chcesz uzywac do tych panoram?
Czy to ma byc giga pano?

Member

Klasyczne płaskie panoramy,raczej miejskie klimaty…ts-e 24 mm,17-40 mm

Viewing 14 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.