Strona główna Fora Foto Sprzęt Głowica GoldPhoto YH 400/401

Głowica GoldPhoto YH 400/401

Sprzęt

Member

Witam. Czy ktoś z Państwa może napisać coś więcej nt głowicy Gold Photo YH 400 lub YH 401. Czym różnią się między sobą te dwie głowice ( widzę na Allegro oba typy) Czy możliwe jest przy ich użyciu również panoramowanie. Jak wygląda sprawa jakości wykonania. W najbliższym czasie chcę zakupić Manfrotto 190 X proB i taką głowicę jako rozwiązanie czasowe do momentu dokupienia Manfrotki. Fotografuję głownie w terenie ( jak mam czas i pieniądze to Bieszczady, ale dobra będzie każda kępa drzew), zarówno krajobrazy jak i macro. Bardzo proszę o poradę. Nie chcę wtopić kasy. Pozdrawiam Mikroszpon.

Keymaster

Miałem doświadczenia ze znacznie prostszą głowicą tej marki. Trzeba było solidnie dokręcać, żeby trzymało. Ponieważ to była głowica do monopodu, gdzie regulacja nie jest specjalnie potrzebna, to jakoś to się sprawdza, ale do normalnego statywu byłaby ona bezużyteczna.
Nie kupowałbym chińskiej głowicy bez upewnienia się, że stabilnie utrzyma sprzęt i daje się wygodnie regulować. A już szczególną ostrożność zachowałbym przy głowicy pistoletowej.

Member

Dziękuję bardzo. W takim razie póki co tradycyjna głowica 3d, dopóki nie uzbieram na Manfrotkę. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt. Mariusz Grzyb

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.