Strona główna Fora Foto Inne Godne polecenia – czyli miejsce gdzie fotografia i pasja to jedno

Godne polecenia – czyli miejsce gdzie fotografia i pasja to jedno

Inne

Member

Myślę, że warto polecać ciekawe przedsięwzięcia fotograficzne, zwłaszcza realizowane przez ludzi, którzy zamiast czekać na cos gotowego i marudzić że nic sie ciekawego nie dzieje, wzięli sprawę w swoje ręce. No i są otwarci na podobnych pasjonatów.
Proponuję, by na forum umieszczać informacje o podobnych grupach, działających w naszych okolicach – z pewnością pomogłoby to znaleźć coś dla siebie tym, dla których fotografia to coś więcej niż samotne wypady w plener i focenie od przypadku do przypadku. W grupie zawsze raźniej no i mozna się wzajemnie czegoś od siebie nauczyć!

Sama szukałam przez dłuższy czas jakiś plenerów, kół fotograficznych itp i w końcu na jedno z nich właśnie trafiłam.
Po ostatnim weekendzie i warsztatach na których miałam okazję być, jak najbardziej polecam –
Szczególnie tym, dla których fotografia to pasja, przygoda i działanie a przede wszystkim czynny udział w tworzeniu czegoś!
Stowarzyszenie PHOTOSPECTACULUM:
http://www.foto-fashion.com

pozdrawiam:-)

Member

To ja ze swojej strony polece inną stronę, ale moim zdaniem również wartą uwagi i zachęcam do częstego jej odwiedzania:

https://www.dfv.pl

Naprawde wspaniały portal, z wieloma konkursami, w których można wygrać cenne nagrody.

Konstruktywne komentarze, oraz Ciekawe artykuły i poradniki, dzięki którym można się wiele dowiedzieć, aby poprawić swój warsztat zarówno fotograficzny jak i przygotowania fotografii do internetu w programie graficznym.

Wspaniała administracja zadba o to, aby najlepsze zdjęcia były promowane i nie przeszły niezauważone, a także o porządek i kulturę na portalu.
Na wstępie dostajesz 15 MB na własne fotografie bez Limitu Czasowego!

Naprawdę polecam
To pisałem ja – Jarząbek.

Keymaster

:))

Member

:)

Member

rex aleś sie “wynurzył” jak małe dziecko !!!
dziewczyna to mówi o czymś !!! a ty co …
paraliż masz ?
masz 3 latka i kręcone rzęsy ?
… żal

Member

mastifree :D
Rzęsy nie, ale włosy tak, paraliż kiedyś miałem, ale przeszedł :)
A do poziomu 3 latka fakt się zniżam czasami, ale dobrze mi z tym ;)
Nie musi ci być żal :)

Member

ok nie jest w takim razie, :(

Member

Rex Ty wazeliniarzu!!! :D

Member

oj Rexio Rexio….jak Ty coś wymyślisz…. :) ciekawe co się tak redakcji podlizujesz? :-)

A tak na serio; nie uważacie że warto czasem zaangażowac się w coś, co pozwala rozwinąć się fotograficznie i nie tylko?
Pewnie wielu z nas szuka jakiś grup fotograficznych w swoich okolicach, a nie zawsze jest w stanie coś znaleźć? Część z nas trafiła już na jakies ciekawe i aktywne grupy i mogłaby podpowiedzieć tym szukającym. Dotyczy to również warsztatów i plenerów, myślę że takimi informacjami sporo osób byłoby zainteresowanych, mylę się…..?

Może też co ciekawsze inicjatywy związane z fotografią, na które warto by zwrócić uwagę polecałaby nam Redakcja?

Pozdrawiam :-)

Keymaster

Pomysł informowania gdzie w okolicy można spotkać entuzjastów fotografowania, jest bardzo fajny, ale to nie jest zadanie dla redakcji. Trzeba mieć lokalną wiedzę, czy rzeczywiście grupa coś robi, czy jedynie zdobyła się na wstawienie strony WWW do wyszukiwarek.

Member

dlatego Piotrze napisałam o informowaniu o “co ciekawszych inicjatywach” a nie o wszystkim, co się nawinie…. może warto tez promowac grupy, czy ludzi zajmujących się szerzej tematem fotografii tak jak promujemy w dfv wyrózniających sie fotografów?

A co do działalności grup wszelakich….dobrze byłoby wiedzieć o takich grupach od osób które były, sprawdziły i mogą się wypowiedzieć – stąd pomysł tego wątku…jak widać jednak powyżej nie wszyscy pomysł przyjeli…bywa..

Keymaster

No ja też uważam inicjatywę za pożyteczną. Ale jeśli uczestnicy takich grup się sami nie zgłoszą, to nikt ich nie wykryje :)
Co do skromnego odzewu – obawiam się, że takich rzeczywiście aktywnych grup może wcale nie być dużo – jeśli mówimy o miłośnikach fotografowania, a nie aparatów i dyskusji o nich :)

Member

Tymbardziej warto o nich mówić! niestety większość dyskutujących o fotografii to towarzystwo gawędziarzy tudziez tych, którzy jedynie narzekają że nic się nie dzieje i czekają aż ktoś im coś pod nos podsunie…przykre…ale prawdziwe…

Na szczęście nie tylko tacy się uchowali :-) tych działających i jednocześnie starających się pokazać innym że można coś zrobić jest jeszcze paru na tym świecie i nie tylko działają sami dla siebie w swojej piaskownicy, ale tez udostępniają swoją piaskownicę innym i pokazują że mozna naprawdę świetnie sie bawić.
I nie mówię tu o wirtualnych grupach, ale o tych, które działają jak najbardziej realnie i namacalnie, a ich strony internetowe, portale czy fora to tylko mała namiastka tego, co robią. Bo tylko wtedy to ma sens gdy poza słowami jest działanie!
Tyle że sami o sobie za wiele nie mówią, więc fajnie co by o takich pasjonatach wspomnieli inni.

Viewing 12 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.