Strona główna Fora Foto Sprzęt Górny wyświetlacz w lustrzankach

Górny wyświetlacz w lustrzankach

Sprzęt

Member

Jako, że już dość dawno rozstałem się z górnym wyświetlaczem w swoich aparatach to i jakoś pamięć o jego nadzwyczajnej użyteczności mi trochę uleciała… A jako, że co i rusz w dyskusjach pojawiają się twierdzenia, że lustrzanki mające drugi górny wyświetlacz są przez to lepsze, szybsze lub też wygodniejsze (już i tak jest lepiej, bo przynajmniej odkąd Canon i Nikon wprowadziły modele bez górnego wyswietlacza to przynajmniej nie jest to „wada” całkowicie dyskredytująca jakiś sprzęt :) mam pytanie do użytkowników lustrzanek z górnym wyświetlaczem:

„Jak często z niego korzystacie i kiedy oraz w jakich warunkach wykazuje on swoją przewagę nad wyświetlaczami w ściance aparatu?”

Aha i chciałem tu uprzedzić niektóre osoby, że bynajmniej nie jest to pytanie ironiczne, tylko zwyczajnie jestem ciekawy… Bo ja osobiście za specjalnie nie odczułem braku jak mi w sprzęcie „zabrali” górny wyświetlacz…

Member

wykazuje przewage gdy słońce swieci bardzo mocno :) na gornym wyswietlaczu bardzo dobrze wszystko widac a na monitorku srednio co…
mozesz miec aparat skierowany odrazu na to co chcesz fotografowac a nie musisz trzymac go w doł (ewentualnie przed sobą co mało jest wygodne)
pod pewnym kontem na tylnej sciance nic nie widac… na gorze widac ;)
jak stoi na statywie nie musisz sie juz bardziej schylac zeby zobaczyc jakie masz wartosci ( nie mowie o osobach ktore uzywaja statywu w pełnym wyprostowaniu bo wtedy wieksze zalety maja wyswietlacze na tylniej sciance.

a ja w zasadzie najczesciej korzystam z wyswietlacza w wizjerze :P

Member

Szybciej i łatwiej ustawia się wszelie wartości .Pozatym strzeljac z przyczajki z wiszacego aparatu na szyi można ocenić wartości i je ewentualnie skorygowac. bez niepokojenia obiektu któremu sie strzela fotke z partyzanta.Szczerze powiedziawszy to nigdy nie korzystałem z tylnego wyświetlacza do oceny/i lub korekcji ustawień aparatu, tak naprawde to nawet nie wiem czy on tam cokolwiek pokazuje:)

Member

JA używam tylko i wyłącznie górnego wyświetlacza! Oczywiście jak go nie ma można pracować, ale napewno przyśpiesza i ułatwia prace! W każdych warunkach! A najczęściej to korzystam z informacji podawanych w wizjerze…just like ekspozycja, przysłona, migawka!

Member

Ja nie mógłbym bez niego żyć. Spoglądam na niego nie tylko przed robieniem zdjęcia, ale np. zanim w ogóle zacznę się przymierzać to zerkam na czas, żeby dostosować ISO. Na górze 2 s od razu wali po oczach i nie robię rozmazanych zdjęć. Gdybym zauważył problem w wizjerze, to musiałbym oderwać aparat od twarzy i wtedy dostrajać. Niby błachostka, ale irytuje, szczególnie jak zdjęcie robi się w niewygodnej pozycji. A tak poza tym, to ogólnie jest wygodny i przydatny.

Member

No i niby błahe, ale z baterii zdecydowanie mniej ciągnie niż ten tylny :)

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.