Strona główna Fora Foto Sprzęt Jak sprawdzić Tamrona 17-50mm f2.8

Jak sprawdzić Tamrona 17-50mm f2.8

Sprzęt

Member

Witam mam pytanko … mianowicie zamierzam zakupić Tamiego 17-50 wiem że moga być kłopociki z tym obiektywem i czasami trzeba przebierać jak w ulęgałkachwięc … jak więc go sprawdzic po przy[pięciu do korpusu… korpus to Nikon D80 …
Tylko nie mówcie że powinienem to wiedzieć :) jestem raczej początkującym więc lepiej zapytam , niż później mam latac i prosic o wymianę …

Member

najprościej to zrobić taki test jak na http://www.optyczne.pl/ wtedy wszystko wyjdzie inaczej nie ma sposobu

Member

Generalnie podziałka do sprawdzenia BF i FF. Wyostrzanie na 0 w aparacie. na 50 i 2.8 lekkie mydło. Od 4 ostro. I tyle. Sprawdź czy nie rusza się (kręci) przednia soczewka, z tym czasem są problemy. Ogólnie to zacne szkiełko.

Member

Tamronami handluje Cichy z Poznania. Sprzedaje obiektywy które sprawdza pod względem BF/FF z konkretnym modelem aparatu. Ja wprawdzie nie kupowałem jeszcze u niego, ale często spotykałem się z dobrą opinią o nim, więc może warto? U niego jest trochę drożej, ale to jest cena pewności.

Member

Mojego Tamiego jak kupowałem sprzedawca zaprowadził mnie, do swojego studia i tam sprawdzałem

Member

chyba innego wyjścia nie ma … trzeba sprawdzić bo później moga być kłopociki….

Member

Sprawdzanie co do centymetra mija się z celem…podepnij zrób kilka portertów na f/2.8 f/5.6 – za każdym razem ostrz na oko…jak trafi to bierz :)

Viewing 6 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.