Strona główna Fora Foto Sprzęt Jak to jest z tymi…

Jak to jest z tymi…

Sprzęt

Member

…testami? Wasze różnią się od tych na optycznych, dpreview, foto-kuriera, fotopolis, trustedreviews i jeszcze innych stron- własciwie każdy podaje wartości wg swojego “widzimisię”, podobnie jest z dynamiką itd… Jak to jest, ze w różnych testach aparaty wypadają RÓŻNIE… Rozumiem, że każdy ma swoje “procedury” testowe ale…?
Tak mi sie nasunęło, bo przegladam od wczoraj testy Nikonów i ….

Member

Poczytaj filozofię stojącą za testami, to zobaczysz. Niektórzy piszą, że testują na JPG “bo przecież prawie wszyscy tego używają”, innym zależy “na dobrym obrazie, nie suchych liczbach”, jeszcze inni ograniczają się do tablic “bo chcą poznać prawdzie możliwości sprzętu”.

Niektóre portale drukują(!) zdjęcia i patrzą, czy jakaś wada przeszkadza przy danej wielkości odbitki “bo przecież przeznaczeniem zdjęć jest druk”.

Wbrew pozorom ci ostatni fajnie pokazują, że do wydruku A4 (albo jakiegoś tam powiększenia na monitorze), nie ma różnicy między (tylko przykład, nie wiem czy tak jest na prawdę) KITem a np. Tamronem 17-50. Mówią, że Tamronem będzie łatwiej zrobić zdjęcie, bo ma światło 2.8, ale różnicy np. w rozdzielczości nie będzie.

Member

Zgadza się. Są różne punkty widzenia. Dlatego są różne testy.
Na przykład mi zależy na dużych powiększeniach zdjęcia, więc oglądam testy, które pastwią się nad powiększeniami…

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.