Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć Jak zrobić takie coś

Jak zrobić takie coś

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

i kolejny wątek o podobnym temacie
mój znajomy fotograf chciałby uzyskać taki efekt
posiada Photoshopa ale nie umie takiego efektu uzyskać jak na tej stronce

http://www.petrovajulian.com/обучение/

może w lightroomie można coś takiego zrobić ?
co radzicie ?

Member

Ocieplenie i winieta. W LR bez problemu.

Member

p. Ewo, nigdy nie wątpiłem w pani zdolności w obróbce foto, pani książka zawsze leży u mnie pod poduszką jak śpie, jeszcze całej na pamięć się nie nauczyłem, ale spis treści już umiem :) (chyba przewazelinowałem :) )
czy mogę prosić chociaż w przybliżeniu jakie wartości i czego (najlepiej przy wykorzystaniu PS CS5), bo przyznam szczerze że odpaliłem LR no i nie potrafiłem tego efektu zrobić nawet w przybliżeniu :(
z góry dziękuję

Member

Ściągnęłam sobie dwie różne pary obrazków z tej strony i próbowałam przerobić w CS5 lewy na prawy. Nie jest identycznie, ale bardzo podobnie. A było to tak: Otwieram obrazki w Camera Raw. U góry reguluje się kolorki: temperatura całkiem w prawo, tinta trochę. Niżej: dość mocne obniżenie kontrastu, ratowanie wypaleń na maksa. Trochę obniżenie ekspozycji, w razie potrzeby. Najważniejsze na samym dole: clarity (jak to było po polsku, taka idiotyczna nazwa… przejrzystość, czy coś) ostro w górę, co zwiększa kontrast miejscowy. I uwaga: _obniżenie_ nasycenia i lekkie podniesienie jaskrawości (vibrance). Winietę się robi w innej zakładce, nazywa się bodajże efekty. Dużą i miękką.
No cóż, wyszło trochę więcej niż ocieplenie i winieta :) Podejrzewam, że autor używa jakiejś wtyczki albo zrobił sobie akcję w PS, bo wszystkie efekty są bardzo podobne. Oprócz tego, co opisałam, przypuszczalnie jest jeszcze jakieś barwienie typu split toning albo wręcz ręcznie pędzlem… ale to już moim zdaniem niekonieczne.

Member

a w GIMPIE można coś takiego wyczarować?

Member

dziękuję za pomoc, już prawie się to udało wg wskazówek p. Ewy

Member

W Gimpie? Pewnie się da, zaraz będę próbować i zrobię tutorial do październikowego wydania.
Taki w sam raz jesienny, ciepły będzie ;)

Member

będę czekała niecierpliwie, pozdrawiam serdecznie:)

Member

Pewnie jakby trochę suwaczkami poustawiać, to i w Virtual Photographer http://www.optikvervelabs.com/virtualphotographer.asp dałoby się to zrobić.

Viewing 8 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.