Strona główna Fora Foto Inne Jaka drukarka

Jaka drukarka

Inne

Member

Witam.
Ostatnio moje urządzenie wielofunkcyjne HP padło i rozglądam się za nowym w granicach cenowych do 500zł.
To co teraz miałem nie nadawało się do drukowania zdjęć a o taki sprzęt mi chodzi na którym wydruki do formatu A4 wychodziłyby w takiej jakości aby można było je powiesić np na scianie w domu.
W numerze (54) z lutego 2012 w artykule “Wszystko w jednym dla fotografa” pan Tomasz Kulas przetestował pare fofokombajnów i najlepiej wypadł Canon Pixma MG6250, a na drugim miejscu uplasował się również model Canona Pixma MG5350 i właśnie ten model by mnie interesował.
W związku z tym mam pytanko, czy ktoś ma tą drukarkę i czy ją poleca, a może jest jakaś inna godna polecenia?
Proszę o szczere odpowiedzi bo jak już kupię drukareczkę to znów na kilka lat. Z góry dziękuje.

Member

Ja jestem posiadaczem 5350 od zeszłego roku ( również zakupionej po padnięciu poprzedniej pixmy ) Ogólnie urządzenie sobie chwalę, sporo drukuje płyt dvd i okładek na papierze foto to jest jej główna funkcja. Ogólne wrażenia mam bdb, chociaż są i pewne zgrzyty. Co prawda sa to odczucia zapewne subiektywne a na pewno nie poparte żadnymi testami, bo nie należę raczej do ludzi którzy kupują jakiś sprzęt a potem, testują testują i wku….ą się o piąte miejsce po przecinku ;-) W przypadku mojego modelu zauważam większe zużycie tuszu niż w poprzedniej (ale tak mi się wydaje, nie mierzyłem ), sterowniki dziczyły mi pod win xp (wersja wi fi) teraz na win 7 i 8 bajka, dla mnie wi fi w drukarce to nowość bo wcześniej nie posiadałem takiego bajeru ale to bajer użyteczny. Czasami długo kuma przed wydrukiem ale do jakości wydruku nie ma co się czepiać. Jeśli masz jakies konkretne pytania to pisz a odpowiem na pewno, a jeszcze zdziwiło mnie że do wyrównania głowić potrzebna jest “specyjalistyczna” kartka papieru, dołączona do zestawu – 2 sztuki w poprzedniej drukarce tego nie było. Ja osobiście jestem zadowolony z użytkowania tej drukary i nie bez znaczenia jest fakt że fajnie się prezentuje….i zdecydowane jest warta swojej ceny
Do plusów akurat dla mnie istotnych doliczyć tez można wzorowy program do projektowania nadruków na płytach cd/dvd co w poprzedniej było bardzo ubogie
Do minusów zaś co jest dość śmieszne zaliczam brak podajnika do automatycznego kopiowania. Posiadałem go w poprzedniej pixmie i uważałem za zbędny bajer a w G5350 mi go wprost brakuje..:-)

Member

Ja też ją posiadam i w zasadzie zgadzam się z Tom1979, pracuje fajnie, choć zdarza się, ze zanim zacznie to musi “pomyśleć”, pomruczeć, ale w końcu bierze się do pracy. Nie jest z pewnością demonem prędkości, ale na amatorski, domowy użytek wystarcza w zupełności. Drukuję na niej dokumenty i zdjęcia, choć te drugie niezbyt często, ale jakość, kolory są naprawdę ok, w moim subiektywnym odczuciu oczywiście. Płyt jeszcze nie drukowałem, ale na pewno spróbuję.
Wcześniej miałem urządzenie podobnej klasy Epsona, ale też odmówiło posłuszeństwa. Canon jest dość duży jak na moje małe biurko, Epson był mniejszy, ale plus dla canona za wewnętrzną tackę na zwykły papier, może to już teraz standard, ale dla mnie nowość w domowym urządzeniu:)

Member

jak rozumieć zewnętrzna tackę na zwykły papier? chodzi Ci o tą dolna na czyste karty czy tę teleskopową na gotowe wydruki?

Member

Wewnętrzna nie zewnętrzna :) tak na dole, chodzi mi o to, ze jest chowana, pewnie nie napisałem tego fachowo:) W moim epsonie zwykły papier ładowało się od góry, tak jak w tym canonie papier foto.

Member

No faktycznie o czym innym czytam o czym innym myślę a potem są efekty, no moja poprzednia pixma canonowska też tak miała, fajne rozwiązanie bo nie trzeba wkładać każdorazowo papieru… A kręcąc się nadal wokół tematu postu, masz jakieś godne polecenia zamienniki tuszu, chodzi mi głównie o koszt, ponieważ mam ogromny przerób jesl;i chodzi o tusze

Member

Niestety w tym temacie nie pomogę. Nie mam jej zbyt długo, dopiero drugi komplet mi się kończy, oryginalny. Zamienników na razie nie zamierzam kupować, tym bardziej, ze w moim przypadku zużycie nie jest ogromne, nie drukuje za wiele.

Member

Dzięki za informacje.

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.