Strona główna Fora Foto Sprzęt jaki zestaw ośwteleniowy? Fotografia biznesowa+sesje ślubne itp.

jaki zestaw ośwteleniowy? Fotografia biznesowa+sesje ślubne itp.

Sprzęt

Member

Witam wszystkich !!

Rozważam właśnie zakup przenośnego zestawu oświetleniowego, w miarę uniwersalnego; będzie wykorzystywany do oświetlenia ludzi podczas sesji – we wnętrzach, ale też do doświetlenia na zewnątrz, czy jako prowizoryczny mini zestaw studyjny w domu.

Aktualnie chodzi mi o fotografię biznesową…(żeby nie wyglądało to zbyt “amatorsko” ale nie było też jakoś cenowo zabójcze..)
Posiadam już dwie lampy błyskowe, więc raczej chodzi to o dokupienie reszty :)

Sprzęt z górnej półki np zwycięzca TIPA 2010:

http://www.morele.net/multiblitz-profilux-plus-400-blitzkopf-proplus-4-311212/

ale
za 3400 zł odpada ze względu na cenę..

Pierwsza wersja- najtańsza – Kolega używa to:
http://allegro.pl/radiowy-wyzwalacz-lamp-phottix-tetra-pt-04-2-odb-i1601233998.html

+lampa błyskowa+parasolka rozpraszająca
+statyw

Droższa wersja wyzwalaczy:
http://allegro.pl/phottix-atlas-wyzwalacz-radiowy-pro-2-odbiorniki-i1549060564.html

+zestaw j/w

Co polecicie? Jestem ciekaw..

Pozdrawiam serdecznie,
Arek

Member

Ja osobiście by dokupił transmiter do wyzwalania bezprzewodowego lamp. Do tego statywy oświetleniowe i jakieś akcesoria zmiękczające światło np softboxy nie duże, parasolki. Ważne tez jaki posiadasz aparat.

Member

Hmm..
Szczerze to liczyłem na jakieś konkretne opcje :P
Może ktoś może polecić jakiś zestaw?

Member

To ty pytasz o coś do wyzwalania czy o zestaw oświetleniowy?

Jeżeli chcesz z tym wychodzić na miasto to raczej poniżej 500 ws schodzić nie powinieneś, kupić spory softbox (tym bardziej nie powinieneś schodzić z mocą).
poniżej kwoty 3400 będzie trudno kupić coś dobrego będącego zestawem oświetleniowym o dużej mocy.
Nawet Quantum będzie troszkę kosztować. Nie wspominając o Bowensie gdzie sam TravelPack(akumulatorek) minimum 1500 zł kosztuje.

A co rozumiesz jeszcze pod słowem fotografia biznesowa? będziesz członków zarządu firm w swoich biurach fotografował czy planujesz po prostu działalnosc fotograficzną otworzyc i wszystko pstrykać ogólnie?

Member

i przenośność to rzecz względna. W sumie wszystko jest przenośne, jak masz samochód żeby podrzucić graty na sesję. Pozostaje tylko kwestia zasilania.

Member

Rozumiem..
Planuję działalność fotograficzą otworzyć, więc będą to wszelkiego typu fotografie portretowe, więc biznes, czyli
mężczyźni w garniturach itp., ale też chciałbym aby zestaw taki był na tyle uniwersalny aby sprawdził się i w terenie, czyli doświetlenie twarzy pary młodej itp.

“Nawet Quantum będzie troszkę kosztować. Nie wspominając o Bowensie gdzie sam TravelPack(akumulatorek) minimum 1500 zł kosztuje.”

Quantum czyli jakie lampy? Jest ich bardzo dużo na rynku..
Jakie polecacie?
Oprócz parametru >niż 500 ws

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi :)
Arek

Member

popatrz jeszcze Fomei. Niżej stoją niż Bowensy ale wyżej niż chińczyki. Jak chcesz zestaw przenośny to lepiej solidniejsze nabyć, żeby się nie rozleciały od ciągłego noszenia i rozstawiania.

Member

Fomei też jest całkiem ciekawą firma ale też na zestaw trochę się wykosztujemy. Quantum ma stosunkowo tanie lampy i generatory oraz osprzęt więc teraz kieruj się budżetem ;) Teraz np zastanów się gdzie będziesz lam częściej używał. Bo jak od czasu do czasu w terenie to może tylko jedną 600ws i np dwie 300, ale jak będziesz praktycznie tylko uzywał na dworze to raczej dwie mocniejsze lampy.

http://allegro.pl/softbox-osmiokatny-120cm-moc-bowens-w-plener-tez-i1613890106.html taki softbox polecam w plener – składanie i rozkłądanie jest szybkie łatwe i przyjemne w przećiwnieństwie do “normalnych” softboxów normalnych firm i softboxów chińskich nierozkładalnych.

Member

Jeśli chcesz ciąć koszty, to zajrzyj na Quantuum.pl, to sklep producenta, więc ceny sprzętu są niższe. Co do lamp, to jak wspomniano wyżej, nie szukaj niczego poniżej 500W, poza softem dobrze też sprawdziłby się beauty dish (i ewentualne nakładki, np. plaster miodu).

Viewing 8 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.