Strona główna Fora Foto Sprzęt Jakie etui na fitry?

Jakie etui na fitry?

Sprzęt

Member

Jakie polecilibyście etui na trzy filtry 72 mm?
Czego używacie?
Do tej pory noszę w oryginalnych pudełkach, ale niewygodnie się z nich wyciąga.

Member

Lub tańsza alternatywa, chyba że zależy Ci, by przepłacać za markę.
http://allegro.pl/futeral-na-filtry-tiffen-srednica-do-77mm-w-wa-i1676330419.html – alternatywa dla Lowepro Filter Pocket
http://allegro.pl/etui-pokrowiec-na-4-filtry-max-do-82mm-promocja-i1678779133.html
http://allegro.pl/massa-etui-na-filtry-62mm-67mm-72mm-77mm-82mm-w-wa-i1684655998.html – z wysyłką tańszy jak w Foto Zakupy bez wysyłki :)
http://allegro.pl/pokrowiec-portfel-etui-filtry-58mm-62mm-67mm-72mm-i1676323946.html

Miałem kiedyś taki jak ten z ostatniego linku, tyle że na 1 sztukę. Chyba bez szans, aby coś się stało. Mięciutki, w środku materiał sprzyjający szkiełku (tj. taki, który w żaden sposób go nie porysuje) i wystarczająco ciasny, by w środku nie latał, ale też nie na tyle, że ciężko go wsunąć.

Member

myślę, że przepłacanie za markę nie jest tak do końca przepłacaniem. Często noname na początku wydają się równie dobre jak markowe, ale po kilku miesiącach używania już niekoniecznie.

Member

Jeśli o to chodzi, to mi kiedyś [po opadach atmosferycznych] farbował pokrowiec na aparat :)) Pokrowiec czarny, a farbował na granatowo, a oberwało się parasolowi, który trzymałem, a który niebieską rączkę posiadał :)
Ale… w tym przypadku raczej etui na opady się nie narazi. Co może się wyrobić w takim etui? Rzep? Ale to chyba we wszystkim się kiedyś wyrabia…

Member

owszem, ale w niektórych prędzej :) może puścić jakaś nitka, coś się pruć, wiele może mało istotnych pierdół się zrobić, które doprowadzają później do nerwicy ;-)

Member

oczywiście jest jeszcze sprawa, jak często się używa sprzętu. Jak raz na miesiąc to pewnie się może sprawdzić, ale jak ciągle to bym raczej dołożył do czegoś konkretnego

Viewing 6 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.