Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć Jakość miniatur

Jakość miniatur

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego miniatury niektórych zdjęć dodanych do galerii w DFV mają słabą jakość, a oglądać je można jedynie w pełnym rozmiarze? tak jest w przypadku tego zdjęcia https://www.dfv.pl/gallery/members/szegi.html?g2_itemId=1625208 .. rozmiar zdjęcia zmniejszałem w PSie do rozmiarów 1088×724 i zachowaną jakością podczas zapisu “9”.

Member

spróbuj zmniejszyć rozmiar do 800 px na dł boku i zastosuj mniejszą kompresję przy zapisie na jpg.

Member

A to normalne jest. Algorytm serwisu (który jest bardziej szybki, niż precyzyjny) skaluje wrzucone zdjęcie do rozmiaru standardowego. Nieprecyzyjne skalowanie daje kiepski wygląd miniatury. Jeśli chcesz tego uniknąć, wrzucaj mniejsze zdjęcia. Większość oglądających jednak potrafi kliknąć na powiększanie, więc chyba nie ma się czym przejmować. Jakość jpg jest ok.

Member

A czy jest możliwość podmiany “zdjęcia przeskalowanego przez serwis do rozmiaru standardowego” na własną wersję lepiej przeskalowaną i wyostrzoną? Tak, żeby mieć kontrolę nad jakością obu wersji: pełnej i tej standardowej 640×600.
I czy jest możliwość podmiany miniatury na własną wersję lepiej przeskalowaną i wyostrzoną niż ta przeskalowana przez algorytm serwisu?

Member

Nikt nie odpowiedział, więc może nie ma takiej możliwości?

Member

Wydaje mi się, że nie ma takiej możliwości. Jedyną opcją jest usunięcie zdjęcia i załadowanie nowego wg nowych parametrów. Popróbuj w edycji zdjęcia już na serwisie, jest możliwość przycięcia miniaturki itp. tylko chyba nie będzie to miało wpływu na jakość po.

Member

Kiedyś na forum autofocus napisał, że “w galerii jest możliwość załadowania zdjęć we wszystkich rozmiarach jakie są stosowane. Domyślnie serwer przeskalowuje duże zdjęcie, natomiast użytkownik może podmienić te przeskalowane wersje na własne przeskalowane samemu (a więc i wyostrzone).”
Oto link do tej strony forum: https://www.dfv.pl/forum/viewtopic.php?id=40&p=2
Myślałem, że ta funkcjonalność nadal istnieje, tylko nie umiem jej znaleźć.
Czy ktoś mnie oświeci w tym względzie?

Member

Jeżeli takiej możliwości nie ma, to ja zamawiam. Myślę, że byłoby to bardzo pomocne i wreszcie fotki “przed powiększeniem” również byłyby ostre.

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.