Strona główna Fora Foto Inne Jesteś dobrym fotografem? Zaproś kolegę, by zabaczył jak pracujesz

Jesteś dobrym fotografem? Zaproś kolegę, by zabaczył jak pracujesz

Inne

Member

Jesteś dobrym fotografem? To zaproś mniej doświadczonego kolegę, aby na żywo zobaczył jak pracujesz. Daj mu szansę na zdobycie doświadczenia – takie przesłanie skierowane do fotografów ślubnych przeczytałem dwa tygodnie temu na Facebooku. Jeden z użytkowników zachęcał doświadczonych fotografów ślubnych, aby dali szansę początkującym. Przemyślałem ten pomysł i postanowiłem się dołączyć w mojej branży, czyli fotografii prasowej. Pytałem już o to na fejsie, ale zapytam również i Was, bo patrząc na poprzednie posty macie bardziej zdroworozsądkowe podejście. Napiszcie co sądzicie na ten temat, czy to tylko stworzenie sobie konkurencji, czy też forma wsparcia.

http://piotrblawicki.com/zapros-fana-fotografii-niech-zobaczy-jak-pracujesz/

Member

Pomysł bardzo ciekawy, ale szczerze mówiąc wątpię, żeby znalazło się więcej takich osób, które będą chciały “szkolić konkurencję”.

Member

Czytałem ten temat na FB. Niestety muszę przyznać rację niektórym sceptycznym. Wsparcie na pewno się przydaje, nawet wytrawnemu profi. Jednak opieranie się na przypadkowym, nie znanym fotografie to spore ryzyko. Raczej każdy kto potrzebuje takiego wsparcia skorzysta ze znanych już sobie osób.

Member

Zwłaszcza ze konkurent byłby prawdopodobnie z miejscowości śłubniaka czyli najprawdopodobniej z “rewiru” doświadczonego już wilka. Wątpię. Zresztą nie widzę powodu by ktoś kto się dochrapał ciężka czasem pracą swojej wiedzy i pozycji miałby sie nią dzielić za tzw. FRIKO.
W innych branżach nikt takich propozycji jakoś nie składa. Inna jest historią gdyby opierało się to jak drzewiej czyli na zależności cech, mistrz, czeladnik uczeń.. Może?

Member

MZ fotografia prasowa – to nie to samo co zdjęcia “ślubne” a możliwość zobaczenia fotografa w akcji (na żywo) – to nie to samo co prowadzenie za rączkę na płatnych warsztatach

Co do konfrontowania różnych doświadczeń pomiędzy fotografami to żadna nowinka, bo bardzo wiele osób wspólnie fotografujących to czyni na spotkaniach w plenerze i na swoich blogach podając konkretne ustawienia i wrzucając linki wideo z sesji. Rozpatrywanie takiego postępowania jako “szkolenia sobie konkurencji” jest krótko pisząc dziwne :)

Nie zakładałbym jednak, że dany profesjonalny fotograf odda cały swój dorobek życia i wieloletnie doświadczenie dowolnej osobie, która wyrazi taką chęć :)

Oczywiście jestem jak najbardziej ZA

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.