Strona główna Fora Foto Sprzęt kalibracja monitora

kalibracja monitora

Sprzęt

Member

Witam.To pytanie może się wydawać trochę dziwne ale czy trzeba jakoś kalibrować monitor do aparatu?? Np do wyświetlacza LCD lub do matrycy??

Member

Ja próbowałem tak ogólnie skalibrować monitor programikiem Eizo_Monitortest, ale powiem szczerze nie widziałem żadnych różnic na tych planszach testowych w porównaniu do innego monitora (a na nim zdjęcia wyglądały zupełnie inaczej).

Member

monitora nie kalibruje sie do aparatu lecz w celu poprawnego wyswietlania barw, i poprawnego poziomu luminacji, z reguły fabryczne nastawy monitorow bają mocno przeniebieszczony obraz (dominanta barwy), monitor najlepiej skalibrowac sprzętowo ( http://www.warsztaty-fotograficzne.com/artykul_fotografia_cyfrowa_1_2006.htm ), mozna tez kombinowac z Adobe Gamma, ( http://www.cyberfoto.pl/edycja-zdjec-ksiazka-on-line/37116-kalibracja-monitora-zrob-to-sam.htm ) ale to kalibracja na oko……. mocno niedokladna choc w praktyce amatorskiej jesli prawidlowo zrobiona jesr jak najbardziej do przyjęcia ….. po za tym: google, google i jeszcze raz google….. :P ( http://www.google.pl/search?hl=pl&q=kalibracja+monitora ) to działa :)

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.