Strona główna Fora Video Inne Kamera do samochodu

Kamera do samochodu

Inne

Member

Witam! Ostatnio miałem nieprzyjemną sytauację, gdzie podczas prowadzenia samochody prosto na maskę wyjechał mi rowerzysta.. nie byłem nawet w stanie się zatrzymać, bo on jechał chodnikiem i nagle skręcił na pasy, przecież ja w miejscu się nie zatrzymam.. ile sobie przy tym trudu zadałem , żeby wyjaśnić, że to nie ja jestem winny tej całej sytuacjo, bo oczywiście rowerzysta do winy się nie poczuwał.. Od tego momentu jestem zdecydowany, żeby zakupić kamerę do samochodu, zastanawiam się jednak nad wyborem..znalazłem kilka rodzajów kamer, oto one: http://www.saturn.pl/bydgoszcz/foto-i-kamery_kamery dlatego będę wdzięczny, jeżeli pomożecie mi wybrać najodpowiedniejszą zgodnie z waszymi doświadczeniami.. Z góry dzięki

Member

Polecam LARK FreeCam 4.0 FHD, którą od niedawna posiadam. Niedroga kamerka nagrywająca w FHD. Sprawuje się bardzo dobrze. Tutaj szczegóły o kamerce:
http://www.lark.com.pl/produkt/105_freecam-4-0fhd.html

Ceny możesz sobie wyszukać tutaj:
http://www.ceneo.pl/27344407

Pozdrawiam i życzę mniej przykrych zdarzeń
Kaz

Member

@WolfInc
Jeśli chodzi o kamerki do samochodu czyli tzw. rejestratory trasy ważne jest jaką kwotę masz zamiar przeznaczyć na ten cel bo rozrzut cenowy jest duży. Można kupić takie urządzenie już za ok. 100zł, ale są również takie za ponad 1000zł. Kamerki takie różnią się między sobą oprócz funkcji i wyposażenia przede wszystkim jakością rejestrowanego obrazu.
Sprawdziłem kilka rozwiązań i jeśli chodzi o nagrywanie obrazu w dzień to większość urządzeń poradzi sobie w miarę dobrze. Jeśli jednak zrobi się trochę ciemniej lub nocą to większość tańszych urządzeń polegnie. Latem jest długo jasno, ale późną jesienią bądź zimą przez większą część doby jest ciemno.
Po kilku nietrafionych zakupach obecnie używam rejestratora LS430W mało znanej w Polsce firmy DOD. TUTAJ możesz poczytać jakie funkcje posiadają poszczególne modele. Zakup okazał się strzałem w 10, obraz jak na tą klasę urządzeń jest bardzo dobry, nawet w nocy. Na YT można znaleźć sporo nagrań z tych urządzeń, można porównać. Dodam, że urządzenia zakupione z polskiej dystrybucji posiadają polskie menu.
LS430 – ok. 700zł
LS330W – ok. 800zł
LS430W – ok. 1100zł

Member

Ja mogę Ci polecić wideorejestrator TrueCam A5 – sam go kupiłem na Allegro i używam, więc takie historie z rowerzystami jak piszesz, mi niestraszne. :) Sprzęt ma polskie menu, polską instrukcję obsługi, sprawdza się bardzo dobrze, a jest tańszy od DOD-a. Wygodą jest łatwa, intuicyjna obsługa, a kamerka nagrywa najwyższej jakości filmiki w Full HD. W standardzie jest moduł GPS, który ustali położenie Twojego samochodu, nagra prędkość jazdy i co tam chcesz… NA YT możesz sobie pooglądać przykładowe filmiki z tej kamerki. :)

Member

Też myślałem o Truecamie, ale jak doczytałem to już przeżytek. Stara Ambarella, filmy na necie raczej średnie. Mój faworyt numer jeden od dzisiaj to Motorcam MC-141 lub DOD LS420W. A wy co sądzicie? Co jeszcze warte uwagi?

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.