Strona główna Fora Video Sprzęt Kamera JVC Everio EZ-HD7

Kamera JVC Everio EZ-HD7

Sprzęt

Member

Mam od niedawna tę kamerę. I problemy z odczytem plików, które ona produkuje: z rozszerzeniem .TOD. Czy ktoś wie, jak je przekonwertować do jakiegoś “normalnego” formatu? Takie pliki czyta tylko oprogramowanie dołączone do kamery, ale co dalej? Pinnacle 11 tego nie czyta, a obróbka w programie JVC jest beznadziejna. Proszę o radę.

Member

Hmm… o ile wiem ów format “FullHD” to odmiana MPEG-2. Proponuję na początek zmienić rozszerzenie plików na .mpg – powinno to umożliwić otwarcie przynajmniej w jakimś programie konwertującym (i rekompresję do bardziej “tradycyjnego” MPEG-2).

Member

Odnośnie odczytywania plików z kamery JVC EZ-HD7 sprawa jest rozwiązana. Nic nie dała zmiana rozszerzenia plików na .mpg czy też inne (próbowałem różne). Ale skorzystałem z rad innych i ściągnąłem bezpłatny program MPEG_streamclip. Wprawdzie jest to wersja beta, ale chodzi bardzo dobrze zarówno z XP jak i z Vistą (mam komputery z tymi systemami). Konwertuje pliki do wybranego “normalnego” formatu, według życzenia. Zresztą widać po czasie konwersji, że zmainy sa niewielkie (konwersja 1GB zajmuje mniej więcej 10-15s). I dalej już mozna pliki obrabiac dowolnie. A tak na marginesie, to obraz z kamery jest rewelacyjny. Ale żeby to docenić trzeba mieć koniecznie odbiornik HD. Jeszcze lepszy efekt jest przy oglądaniu na ekranie (ale oczywiście z projektorem HD). Próbowałem u kolegi – jest super. Mogę z czystym sumieniem polecić kamerkę.

Member

witam
Od 6 tygodni rownież użytkuję hd7 pliki tod ful hd można odkodować stremclipem ale przynajmniej w moim przypadku pojawił się problem braku dźwięku .Porównywałem jakość fhd i hd 1400 na różnych sprzętach hd i nie zauważyłem specjalnej utraty jakości . polecam ci nagrywanie w hd cbr 1440 i export przez ilink do każdego programu obsługującego hdv ja to robię w premiere i takie pliki nie wymagają żadnej rekompresji w przeciwieństwie do klipow fhd.
pozdrawiam

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.