Strona główna Fora Foto Sprzęt karta sd

karta sd

Sprzęt

Member

Wczoraj straciłem około 100 zdjęć przez karte sd 1 GB. Komp jej nie widział (dysk niezformatowany), aparat twierdził że karta pełna (w rzeczywistości zajęte około 45% ) Musiałem poddać ją w aparacie formatowaniu. Wróciło wszystko do normy. Czy też macie takie problemy z kartami? Jeżeli tak to jak często ją formatujecie?

Member

Nie wiem, czy na pewno straciłeś. Jeśli nic nie ‘pstrykałeś’ to może odzyskasz jeszcze dane z karty (bo formatowanie nie polega na fizycznym skasowaniu danych). Użyj jakiegoś programu do odzysku zdjęć z karty, np. RescuePro SanDiska.
A z kartami firmowymi zazwyczaj tak się nie dzieje ;-)
Ze wskazaniem na ‘zazwyczaj’ ;-)

Member

Mi si estalo na SanDisku SDHC 4 GB w kamerze, ale odzyskalem wszystko.

Member
werb wrote:
Czy też macie takie problemy z kartami?

Mi tylko raz się taka sytuacja zdarzyła. Jednak nie na moim komputerze. Na swoim zgrywam dane przy pomocy zewnętrznego czytnika kart. Przypadłość dopadła mnie, gdy chciałem zgrać zdjęcia na laptopie z wbudowanym czytnikiem. Karta nie byłą widoczna (jako zawierająca dane). Komputer “poprosił” mnie o wybór opcji, zalecając sformatowanie. Jednak, że nie śpieszyło mi się ze zgraniem zdjęć anulowałem w oknie dialogowym.
Po zgraniu na swoim komputerze ponownie spróbowałem na “felernym” sprzęcie. Wówczas dokonałem sformatowania karty w komputerze. Po jakimś czasie ponownie spróbowałem z ciekawości zgrywanie na “niedobrym” komputerze i już opisany problem się nigdy nie pojawił.

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.