Strona główna Fora Foto Sprzęt Karta XD czy CF?

Karta XD czy CF?

Sprzęt

Member

Witam
Wczoraj stałem sie “szcześliwym” posiadaczem nowego fui s9600 (wcześniej s5600) i potrzebuje dokupić kartę pamięci, obecnie mam jedna 1GB XD. Zastanawiam sie którą wybrac, ponieważ fuji ma jeszcze slot na CF. Która karta będzie szybsza, mniej zawodna (podobn CF innych firm niż KINGSTON są wadliwe) oraz nie ukrywam tańsza (cena/jakość)

Member

Używam w swoim sprzęcie CF Kingston od dawna i to różnych i nigdy nie miałem problemów. Złe opinie często biorą się z niewłaściwego użytkowania co w przypadku kart może wzbudzać wątpliwości – czy użytkownicy myślą.

Keymaster

Pewnie ja właśnie nie umiem używać kart, bo mi dwa Kingstony padły :) Kupione w odstępie kilku miesiecy, każdy padł po ok. pół roku. Fakt, że było to dawno temu, więc raczej nie należy z tego wnioskować o poziomie jakości obecnie dostępnych Kingstonów. Ale i tak ja bym raczej trzymał się Sandisków.
Co do wyboru między xD a CF – porównaj sobie cenę przy danej pojemności i już masz odpowiedź.

Member

Nie ma nawet co porównywać, zarówno transfer jak i cena przemawia za CF

Member

używam od dłuższego czasu kart CF firmy San Disk Exstrem III ijestem zadowolony. Posiadam również Fuji S 9500

Member

Ja też używam CF i nie narzekam. Jedną mam taką strasznie stara ale śmiga jak nowa. Oczywiście w ramach ograniczeń technologii obecnej i sprzed lat.

Member

chyba najwiekszy problem z CF zwiazany jest z podrobkami… kolega ostatnio naciął sie na taka karte miał byc Extrem III a tu pudełko tylko sie zgadzało i naklejka na tym czyms plastikowym.

a ja znow znalazłem super karte :)
CF Kingstona 128 mb :D za jedyne 69.90 :D

Member

Zakładam nowy watek na temat metod testowania kart. Może być to ciekawe.

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.