Strona główna Fora Foto Inne Karwia

Karwia

Inne

Member

Witam serdecznie, sezon wakacyjny w zasadzie już! W tym roku postanowiliśmy zerwać z tradycją i odwiedzić inne miejsce nad morzem niż przeważnie i tu jest problem…bo nie chcemy pojechać do końca w ciemno i zdecydowałem się zapytać tutaj ponieważ fajnie było by, gdyby miejsce okazało się fotogeniczne ciche i spokojne najlepiej jakaś mała wioska i typowo prywatne kwatery. Znacie takie miejsca, które możecie polecić a może nawet jakieś ciekawe miejsca noclegowe? Im bardziej pusto i wiejsko tym lepiej… liczę na Was i pozdrawiam.
Dodam jeszcze, że nie ma znaczenia gdzie nad morzem to będzie, zazwyczaj jeździliśmy w okolice Kołobrzegu lub Gdańska ale jak już pisałem chcemy pojechać gdzie nie byliśmy…
wstępnie myślałem o Karwi lub Pleśnej

Member

Hmm… ja w sumie nigdy nie bywałem we wioskach, ale Jastarnię 2 lata temu, bym do niej zaliczył.
Zależy kiedy się jedzie – my byliśmy koniec sierpnia-początek września, więc ludzi było mało, a co za tym idzie przyjemnie. Plaża-miasto-plaża. Hotel tam jakiś widziałem na głównej ulicy, a poza tym, to prywatne kwatery.
I miejsce, zarówno miasteczko, jak i kwaterę jesteśmy w stanie polecić. W razie pytań pisz.
Edit: żona ma jeszcze telefon do zaufanej babki z Helu. Żona tam jeździła. Teraz jej koleżanka z mężem tam jeżdżą co roku.

Member

no miejsce zachęcające… warto było by się wybrać. Jeśli mógł bym prosić o ten namiar na kwatery było by super

Member

Wysłałem przed chwilą na maila.

Member

bywalem w karwii przez ostatnie 4 lata. poza sezonem mieszka tam gora 500 osob. w sezonie trudno powiedziec :)) w pogodne dni typowy dla takich miejsc rosołek:) mozna dobrze zjeść w dwu moze trzech miejscach.
ja mieszkałem na karwienskich błotach znaczy dwa kilo w las…. namiot albo przyczepa. typowe harcerstwo, ale wybitna cisza… no chyba ze poznym wieczorem sami zaczynamy sie glosno wyrazac. aha morze niestety szumi, bo bardzo blisko. a fotograficznie? mysle ze jak nad baltykiem, tyle ze na błotach słonce wschodzi i zachodzi nad morzem…
plaza szeroka… piasek mąka i ludzi mniej niz na miejskich kapieliskach.
o kwaterach nic nie wiem bo zawsze chałupe zabieram ze soba ale to pewnie nie jest problem, bociagle sie tam cos buduje i zawsze wisza jakies ogłoszenia o wolnych pokojach.

Member

Podobnie jak Szary kolega byłem dobrych parę razy w Karwieńskich Błotach II (also known as Karwieńskie Błoto Drugie:)). W Karwi w trakcie wakacji krótko mówiąc brak spokoju, tłok itd. (a poza tym trochę smażalni, restauracji itp.). Za to Karwieńskie Błota II to jedna kilku-kilometrowa ulica, ustawiona równolegle do morza, od którego oddalona o jakiś kilometr. Spokój, cisza parę kwater prywatnych, stołówek i sklepów.
http://bit.ly/MnGSW2 – możesz obczaić zdjęcia z panoramio oraz te:
https://dfv.pl/gallery/members/piotr.grze.html?g2_itemId=3162674&g2_page=2 https://dfv.pl/gallery/members/piotr.grze.html?g2_itemId=3166953&g2_page=2
:)

Ostatnio byłem tam 2 lata temu, ale patrząc na zdjęcia moje i nie tylko często piękne chmury były.

Member

Całkowicie potwierdzam… Karwia i Karwieńskie Błota były przeze mnie odwiedzane wiele razy i nigdy nie narzekałem :) Zaś obok Ostrowo – też przyjemna wioseczka…

Member

No i już zapadła decyzja! Dzięki wielkie wakacje zaplanowane! Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.