Strona główna Fora Foto Sprzęt klisza :)

klisza :)

Sprzęt

Member

po kilku latach przerwy wracam do analoga. jakich filmów powieniem używać? kiedyś uzywałem Koniki ale widamo tej firmy od jakiegos czasu juz nie ma.

z góry dziekuję za info .

Member

Kolor: FujiFilm Superia Reala, oraz bardziej PRO: Fujicolor NPC 160 i Fujicolor NPS 160
B&W: FujiFilm Neopan

Member

Pozwiedzaj stronę Fujifilm. Mają spory wybór filmów. Mi się podobało na superia reala, ale to rzecz gustu.

Member

Zależy do czego te klisze… Nawet nie napisałeś czy chcesz kolor czy czarno-biel. Jakie warunki oświetleniowe? Jeśli nie jesteś sprecyzowany to skocz do Auchana. Tam są po 4.50 klisze kolorowe;) A jak masz jakieś konkretne wymagania, to się nimi podziel, to będziem radzić ;)

Member

do zdjęć .. nie mam sprecyzowanych kierunków focenia … napewno reporterka … ale ogolnie raczej dla zabawy … szkła mam wszytskie o jasnosci F4

Member

Do f4 to 400 jakaś…
Z BW polecam Ilforda XP2 (proces C-41), albo Ilford HP5 (też ISO400 ale inny proces wywoływania). Z bardziej czułych Ilford Delta Professional 3200.
Z kolorowych polecam mój ulubiony materiał: Portra 400NC (kolory słabo nasycone, delikatne) lub Portra 400VC (kolory podbite). Idealny do portretów, świetnie oddaje kolory skóry. Drobne ziarno też na plus. Fuji Superia też jest całkiem fajna.
Jeśli do zabawy to coś taniego też… Centuria 200 na ten przykład. Tania, bo 4.50 kosztuje. Nie jest rewelacyjna, ale do odbitek 15×21 spokojnie wystarczy. Ja jej nie lubię specjalnie, ale jak efekt końcowy nie jest szczególnie ważny to można na tym pocwiczyc:)

Member

jeżeli reporterka to do B&W polecam kodaka 400bw profoto

Viewing 6 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.