Strona główna Fora Foto Inne Klub fotograficzny

Klub fotograficzny

Inne

Member

Witajcie.
Czy ktoś z Was ma coś wspólnego z jakimś klubem fotograficzny?! Źle zacząłem :-)
Zastanawiam się nad zorganizowaniem jakiegoś klubu fotograficznego w swoim mieście. Wiecie, grupka ludzi o wspólnym hobby, jakieś spotkania, plenery, może wystawy w rodzinnym mieście. Najogólniej rzecz biorąc rozwijanie pasji, warsztatu fotograficznego w gronie późniejszych znajomych.
Chciałbym coś takiego zrobić po wakacjach (niedługo wyjeżdżam na krótki okres) i nie wiem jak się do tego zabrać pod kątem formalny.
Mam na myśli, czy fakt takiego “zbiegowiska” należy rejestrować, nazwać stowarzyszeniem, itp. Pozdrawiam

Member

tu jest niezłe zbiegowisko… na DFV ;) sprawdź czy ktoś jest z twojej okolicy… a jak nie, to zajmij się agitacją… jak zbierzesz grupę pod wezwaniem to może jeszcze na koszulki jakie firmowe się załapiecie… klub jak nic będzie…! ;))

Member

stowarzyszenie od strony prawnej zarejestrowac musisz… ;) mozesz załozyc grupe artystyczna ktorej rejestrowac nie musisz ale jest to bardziej dobrowolne i na gębe :)

Member

Ja jestem w takim hmm “klubie” tzn. to niby działa przy mdk chełm ale tak naprawde mało wspólnego mamy z tą panstwową instytucją. spotykamy się jednak w budynku mdk … ale ogólnie jest fajnie :) teraz realizujemy wspólnie projekt, z którego powstanie wystawa :) Jak najbardziej popieram twój pomysł :) I wydaje mi sie, że wcale nie trzeba klubu rejestrowac

Member

OziM jak możesz to napisz mi na maila coś o tym jak Wam się wiedzie w ty Klubie. Napisz coś o początkach, czasie obecnym, planach :-) Aha jak macie to adres strony w sieci :-)

Member

Wydaje mi się jednak, że dobrze byłoby taki Klub zarejestrować. Jak Wam się zechce zrobić wspólną wystawę, to jako zarejestrowany Klub łatwiej Wam będzie pozyskać uwagę medium nawet lokalnego do wypromowania Wystawy.

Member
KrystynaK wrote:
Wydaje mi się jednak, że dobrze byłoby taki Klub zarejestrować. Jak Wam się zechce zrobić wspólną wystawę, to jako zarejestrowany Klub łatwiej Wam będzie pozyskać uwagę medium nawet lokalnego do wypromowania Wystawy.

wcale nie… łatwiej bedzie zrobic wystawe na jedna osobe niz na stowarzyszenie :P a co na tej wystawie to juz obojetnie :P bo mozna napisac ze jestescie grupa małzenstwem jak i rodzina :P nikogo nie obchodzi od strony prawnej co gdzie i jak. a jesli działali byscie jako stowarzyszenie to sie bedziecie dosc długo bawic w jego zakładanie :/ krs czepia sie wszystkiego :( nawet przecinków :P (wiem cos o tym bo brat ostatnio zakładał stowarzyszenie studenckie i zajeło to pół roku)

Member
Mystik wrote:
[…] i zajeło to pół roku

Czyli jeśli już coś to postaram się na “luźną” grupę, a w między czasie będę załatwiać rejestrację, jeśli ktoś się zgłosi po apelu w internecie :-)

Member

Michale_kucyrko ja nie jestem tam od początku… takze ci nie powiem jak bylo :) moge powiedziec jak jest :) spotykamy sie raz w tygodniu :) (aktualnie to ustalamy sprawy odnosnie wystawy) jest z kim pogadac na tematy foto :) wymienić sie obiektywami zawsze kompani są gotowi wspomóc jakas sesje :) choc są tez i spory :D tylko wlasnie tak jak pisalem to nie jest taka luźna organizacja … niestety działamy przy młodzieżowym domu kultury ma to swoje plusy i minusy. Jednak tak jak pisal Mystik lepiej nic nie rejstrowac strasznie duzo zachodu z tym i niewiele to zmieni :)

Member
OziM wrote:
Jednak tak jak pisal Mystik lepiej nic nie rejstrowac strasznie duzo zachodu z tym i niewiele to zmieni :)

No to ok. Pod koniec wakacji, w sierpniu zaczynam poruszać temat na lokalnym forum internetowym :-) Mam nadzieje, że coś wypali. Kontaktowałem się z jedną osobą, która miała podobny pomysł i wszystko ładnie, pięknie. Jednak jak przyszło do spotkania to przyszła jedna osoba i pupa blada :-)

Viewing 9 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.