Strona główna Fora Foto Sprzęt Konwerter makro DCR-250 Raynox

Konwerter makro DCR-250 Raynox

Sprzęt

Member

Używam aparatu Konica Minolta Dynax 5D i chciałabym kupić konwerter makro DCR-250 Raynox bo słyszałam, że jest lepszy niż zwykła soczewka np. +10 dioprii. Mam w związku z tym pytanie czy potrzebuję dodatkowo jakiś adapter do połączenia konwertera z obiektywem?

Member

Nie potrzebujesz-mocuje się go w miejsce mocowania filtrów.Model DCR 250 powinien miec mocowanie Snap-On,które dodatkowo pozwala mocowac go w różnych obiektywach,w których gwint pod filtry mieści się w rozmiarach od 52 do 67 mm.

Member

Dzięki za odpowiedź. Jak sprawdzałam ofertę tego DCR 250 na allegro to takm jest zamieszczona tabela w której znajdują się modele aparatów na które można zakładać DCR 250.Konici Monolty Dynax 5D tam nie ma. Co więcej sprzedawca stwierdza, że tabela nie jest kompletna i do niektórych modli potrzebny jest dodatkowo adapter. Dlatego nabrałam wątpliwości czy DCR bedziepasował do mojego aparatu.

Member

to nie zalezy od aparatu tylko od srednicy obiektywu
jesli masz obiektyw o srednicy od 52 do 67mm to nie ma problemu, bo w zestawie z raynoxem jest adapter typu snap-on, jak napisal juz johnas

Member

dzięki za informacje:)

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.