Strona główna Fora Foto Sprzęt Konwerter szerokokątny do Panasonica FZ 7

Konwerter szerokokątny do Panasonica FZ 7

Sprzęt

Member

Chciałbym nabyć konwerter szerokokątny do Panasonica i mam kilka pytań:
1. Czy warto inwestować:widziałem zdjęcia porównawcze z i bez tego ustrojstwa i wydaje mi się, że warto-proszę o opinie.
2. Wraz z aparatem (w kartonie) kupiłem adapter, który służy mi do mocowania filtrów i osłony p/słonecznej. Czy wystarczy również do zamocowania konwertera, czy będę musiał nabyć dodatkowy adapter?
3. Proszę o radę jaki konwerter warto nabyć do tego aparatu(nie chcę przepłacić-oryginalny Panasonica jest drogi)
Pozdrawiam!!!!!

Member

ad. 1 “warto” to kwestia rozważenia między ceną, a potrzebą – więc nie pytaj, Twoja decyzja
ad. 2,3 Są tańsze. Zobacz na http://www.foto-tip.pl. Krakowska firma. Kupiłem kilka rzeczy u nich i w zasadzie jestem zadowolony. Mają konwertery Kinga (taka sobie marka) i Raynoxa (zdecydowanie lepsze – co widać po cenach). Mają np. Kinga x0.6 za 155zł i Raynoxa x0.7 za 193 zł. Ten drugi moim zdaniem jest lepszym wyborem – w przeliczeniu da Ci ogniskową ~25mm. Jedno “ale”: oba są na gwint 52mm, a jeśli się nie mylę to oryginalna tuleja Panasonica ma 55mm. Jeśli tak to masz dwa wyjścia – kupić w foto-tipie tuleję na 52mm (ok 70zł) lub pierścień redukcyjny 55>52 za ok 20zł. I tu pytanie: czy nie pojawi się winietowanie lub wręcz obcinanie rogów kadru. Najlepiej wybrać się do Krakowa i przetestować na miejscu – ja tak zrobiłem. Oczywiście są też konwertery na 55mm, ale sporo droższe. W ogóle takie rzeczy najlepiej kupować na miejscu lub mieć gwarantowaną możliwość zwrotu – przy handlu elektronicznym chyba ustawa gwarantuje 7 dni na zwrot bez żadnej łaski. Tyle że takie dopasowywanie z wysyłkami może być dość uciążliwe. Do Krakowa tak czy tak warto pojechać co jakiś czas :-).

Keymaster
pgorka wrote:
W ogóle takie rzeczy najlepiej kupować na miejscu lub mieć gwarantowaną możliwość zwrotu – przy handlu elektronicznym chyba ustawa gwarantuje 7 dni na zwrot bez żadnej łaski.

10 dni, ale odsyłanie na własny koszt.

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.