Strona główna Fora Foto Sprzęt którego analoga?

którego analoga?

Sprzęt

Member

mam pytanie – który aparat wybrać –
Nikon F80
Nikon F90 X N90S
czy może dozbierać i kupić NIKON F4s?

Keymaster
akaka wrote:
mam pytanie – który aparat wybrać –
Nikon F80

Solidny i na 90% Ci wystarczy.

Quote:
Nikon F90 X N90S

Ma trochę więcej możliwości, ale wątpię, żebyś kiedyś trafiła na potrzebę ich używania.

Quote:
czy może dozbierać i kupić NIKON F4s?

To jak będziesz szła fotografować niedźwiedzie – w razie zagrożenia tłuczesz F4 niedźwiedzia po głowie, a jak już będzie grzeczny, to mu robisz tym F4 zdjęcia. Przed tłuczeniem odkręcić obiektyw – obiektywy nie są tak odporne.

Member

to ja już zostanę przy tej 80 – za niska jestem żeby niedźwiedzia głowy dosięgnąć :)

Keymaster

No to wagowo wygrywa F80 – jest najlżejszy. Do tego F90x nie potrafi korzystać z dobrodziejstw stabilizacji optycznej VR i ma ograniczenia w korzystaniu z obiektywów typu G (bez pierścienia przysłony).

Member

Ja od czasu zakupu f90x nie boje się chodzić samemu po ciemku, także może posłużyć do obrony : )
A kupiłem go ze względu na pomiar światła w body, mam kilkach pełnych manulanych szkieł więc jest dla mnie w sam raz! No i jeszcze ten wizjer, jak raz go “użyłem” to potem nie moglem się patrzeć w ten w moim d60 :/

Member

wagowo… właśnie chciałabym ciężki, jak najcięższy – mój pierwszy aparat ważył chyba z 5 kilo i lubię poczuć coś w dłoni ;)

Keymaster
akaka wrote:
wagowo… właśnie chciałabym ciężki, jak najcięższy – mój pierwszy aparat ważył chyba z 5 kilo i lubię poczuć coś w dłoni ;)

Pentacon Six :) Z Biometarem 180/2.8 zatrzymuje szarżujący czołg :)

Tak przy okazji, to fajnie widać, że ciężar i rozmiar są cechami bardzo mętnymi. Obok jest dyskusja jaki to fajny (bo mały) lub nie fajny (bo nie dość mały) jest Olympus Pen, a tutaj – więcej i ciężej to lepiej. Jak się jeszcze trafi dyskusja o lustrzankach z najniższej półki, to zawsze ktoś wybrzydza, że małe toto, lekkie i plastikowe – a przecież większe (odrobinę) i cięższe od Pena.
Co utwierdza mnie w przekonaniu, że cały szum wokół mikro 4/3 jest mocno nadmuchany, a popyt na takie aparaty nie sięgnie nawet 1/10 tego, co Olympus chciałby (a chciałby tak w okolicy sprzedaży kompaktów, czyli więcej niż wszystkie lustrzanki razem wzięte).

Member

Nikon F6 :) A tak poważnie to 90:)

Member

F6 to moje drim :))) ale nie stać mnie niestety…zresztą do mojego pstrykania kupowanie F6 zakrawa na grzech ;)

Member

F80 polecam, mały, zgrabny, lekki… funkcjonalny… w sam raz. Noo, chyba ze chcesz nim zabijać… ale kogo? Kto by sie w dzisiejszych czasach połasił na analoga? ( bo jak tym wogóle sie zdjęcia robi? ) ;)

Member

Woow, kto to z urlopu wrócił ;)

Member

f80 jest ok ale 90 to fajny był aparat… jak miałem te dwa to 80% zdjęć właśnie nim robiłem. nie ma stabilizacji z VR ale PIĘKNIE współpracuje z ruskami (wspomiany pomiar światła to coś bez czego nie można robić zdjęć analogami…) . z jupiter 85mm zdjęcia wychodziły jak sprzed lat. poza tym czuć go w dłoni. polecam.

Viewing 11 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.