Strona główna Fora Foto Sprzęt Który Pentax?

Który Pentax?

Sprzęt

Member

Jest wielka różnica cenowa między k-r, a k5 i k7. Czym to jest spowodowane? Bo nie widzę. Co polecacie mi kupić? Mogę wydać 3 tysiące ileśtam , max. 42000. ( Mówię tu o cenie aparatu sprzedawanym z jakimkolwiek beznadziejnym obiektywem )

Member

Dodam, że nie jestem jakimś kompletnym laikiem. Miałam dość bliską i długą styczność z canonem. Teraz planuje rozpocząć przygodę z pentaxem.

Member

Kr. Następca Kx-a. Entrylevel z doskonałej jakości matrycą. Półka wyżej starszy model K7 i najnowszy K5. Różnice między nimi sprowadzają się do matrycy. Zaś za 42 tysie jak wyżej wspomniałeś to bym brał ten:
https://www.dfv.pl/wiadomosci/articles/pentax-645d-japonski-aparat-roku-w-specjalnej-edycji.html

Za 3 tys. bierz Kurka z kitowym szkłem. Dual kit (z DA50-200mm) sobie odpuśc. O Kurku opowiadałem tu:
https://www.dfv.pl/forum/viewtopic.php?pid=76299

Keymaster
yehood wrote:

Zdecydowanie, ale trzeba się pospieszyć, bo te śliczne wiśniowe wykupią.

Member

Zróbcie konkurs gdzie będzie taki wiśniowy nagrodą. Pokusa będzie zbyt silna.. zwolnisz się z pracy by wziac w nim udział:)

Keymaster
yehood wrote:
Zróbcie konkurs gdzie będzie taki wiśniowy nagrodą. Pokusa będzie zbyt silna.. zwolnisz się z pracy by wziac w nim udział:)

Miał być, ale nagroda zniknęła w tajemniczy sposób ;P

Member

Mam cię! zapomniałes exify fot usunąc na blogu!! Gdzie jest moja wiśnowa śłicznotka? Swoją szosą nieśmiało spytam: będzie test? Patrząc po alegro_skąpcach_ceneo to parę sztuk tego cudeńka w Polsce już jest cco prawda w plebejskiej czerni tylko ale dobre i to:P

Keymaster

Przekażę Marcinowi zapotrzebowanie, ale na razie trochę wątpię. Chyba w Europie w ogóle się nie zaczęła dystrybucja, a jak się zacznie, to nie jestem pewien, czy polski dystrybutor jest w tej samej Europie.

Member

Zapotrzebowanie to to nie jest:p Zwykła ciekawośc raczej. Przy okazji zaś testu poprosiłbym o szerszy artykuł na temat zastosowania średnich i większych formatów. “Zady i walety” oczywiście tegoż stosowania też.

Viewing 8 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.