Strona główna Fora Foto Giełda [kupię] Canon G11 ew inny lub zamienię za 40D 35/2 50/1.8II i inne

[kupię] Canon G11 ew inny lub zamienię za 40D 35/2 50/1.8II i inne

Giełda

Member

Witam!

Kupię Canona G11. ew inny podobny.
nie musi być Canon.
musi mieć stopkę do lampy i robić raw.
w cenie raczej do 1000PLN

mogę zamienić za:
Canon 40d
Canon 35/2
Canon 50/1.8 II
Canon 17-85/4 IS USM
Canon 18-55/3,5-5.6 USM
Wszystko w stanie niemal fabrycznym, lub fabrycznym. (mogę też coś sprzedawać)

oferty tylko ze zdjęciem i podaną ceną na mic_kas@o2.pl

jestem z Lublina.

Zapraszam,
Michał

Member

mówisz serio?
przesiadasz się na kompakt?

Member
SHARK wrote:
Ja polecam to http://allegro.pl/czarny-olympus-pen-e-pl1-14-42mm-filtr-karta-i1700365762.html Dokładasz 150 PLN i masz jakość z lustrzanki wielkości kompaktu.

No ja nie wiem :(
Ja próbowałem i polecam przed kupnem to zrobić.
Nie urzekła mnie ta historia.
Zarówno ergonomia jak i jakość renderowania koloru (mimo ustawienia predefiniowanego włąściwego dla sytuacji) zupełnie mi nie pasowała. Może gdybym spróbował wyższych modeli byłoby lepiej; próbowałem właśnie EPL1.
Nie powiem, że nie można jako-takich fot zrobić (wrzuciłem próby do galerii), jednak to nie mój świat.
Za stare przyzwyczajenia lustrzankowe (za każdym razem podnosiłem ekranik do oka :)))
Mimo wszystko spróbować warto, skoro i tak podjęta decyzja o sprzedaży lustrzanki i kupnie kompaktu.

pozdrawiam

Member

Nie wiemy z jakiego powodu Michał chce się pozbyć lustrzanki z osprzętem. To nie musi być wielkość, choć rzeczywiście – wydaje się być najbardziej prawdopodobnym powodem. Może też chodzić o budżet.

Moje próby EPL1 to jeden dzień, ale przez 9 godzin ciągle. Około tysiąca zdjęć.
Ile razy przestawiłem coś przypadkiem (guziczki na tylnej ściance kolidowały mi z uchwytem kciukiem) – nie pomnę; pamiętam za to jak to na mnie działało :)

Jeśli chodzi o obraz – na bazowym iso jest ok, na 400 już nie różowo. O kiepskich kolorach już pisałem (szczególnie skóra); mimo ustawień jak najbardziej neutralnych – przesaturowane w znacznym stopniu.
Czy Tobie pasowały kolory z PEN’a? Jaki model testowałaś? Bo może powinienem spróbować jeszcze raz ale nie EPL1?

wb

Member

w najbliższym czasie nie będę miał dostępu do internetu (aż dopiero5 sierpnia), jednak moja oferta zakupu g11 jest nadal aktualna.

Olimpusa przetestuję po powrocie.. dzięki za propozycję..

Member
SHARK wrote:
Testowałam dwa modele, a nawet chyba 3: E-PL1, E-PL2 i EP-2. Szczególnie do gustu przypadł mi duet EP-2+9-18. Jeśli chodzi o ISO, to zwyczajowo robiłam tylko 100-400. Nie mam zastrzeżeń do jakości zdjęć w tym zakresie. Mam trochę do ergonomii, ale do tego można się przyzwyczaić. Nie zrobiłam 1000 zdjęć, ale dziennie miałam aparaty do dyspozycji po 3-5h, czyli suma sumarum 9-15h, bo byłam w każdy dzień, w którym się odbywały targi.

Dzięki za info, może warto spróbować innych rzeczywiście. Może coś z najnowszych, nie wiem. A może Sony? Chociaż tam brak dobrego szerokiego.
Mój pomysł z Olkiem to lekka alteratywa na wyjazdy ale na teraz, zniechęcony olkiem czy pomyslęm “bezlusterkowym”, wróciłem do opcji 450D + 10-22 + 70-200. Trochę to większe i cięższe, ale czuję się prawie normalnie z tym co to daje (zostawiając duże puszki i większość szkieł w domu). Nawet nie biorę 17-55, bo duże bydle (choć kocham ten obiektyw w cropie) i nie przeszkadza mi dziura w ogniskowych. Wakacyjnie robię krajobraz lub detale – taki układ słoików się sprawdza. Ale marzę o dużo mniejszym i lżejszym zestawie na wyjazdy i dlatego próbuję.
Czy miałaś możliwość testować bezlusterkowce panasa i samsunga?
To jeszcze rozważam, pojawiają się jakieś szkła, które mógłbym wykorzystać.
Ponoć Samsung wypożycza jak Sigma w ProCentrum. Chyba spróbuję.

wb

Member
SHARK wrote:
[Ja nie liczę, że bezlusterkowcem omiotę wszystko. Upatruję jego wykorzystania w krajobrazie i architekturze (zamiast Sigmy 10-20).

Przyznam, że nie czuję tego. Krajobraz i architektura kojarzą mi się z użyciem statywu. A jeżeli mam targać statyw, to mogę również dużo lżejszą lustrzankę :) Bo mimo, że to ten sam kaliber, co u Was, to w torbie na ramieniu jej nie czuję, w przeciwieństwie do statywu…

Member

No dobra, ale nie odpowiedziałaś, czy krajobrazy bezlusterkowcem robi się ze statywem, czy bez?

Member
SHARK wrote:
wb wrote:
wróciłem do opcji 450D + 10-22 + 70-200.

No, przyjemny zestaw. Ja mam 40D+70-200 – to jest dopiero bydlę;P

450 to najmniejszy :) na wakacje.
Większe zostają w domu, 40D z gripem też – i wcale nie uważam, że to bydlę :)) (jego, jak gdzieś pisałem, nie pozbędę się z przyczyn tonalnych i rawowo-wielkościowych).

I tego malucha chciałem na coś jeszcze mniejszego zamienić, przy okazji liczyć na małe i lekkie szkiełka. Ale na razie nic mnie nie “kupiło”.

Quote:
Nie, Samsunga i Panasonica nie testowałam. Olympus i Panasonic, to ten sam system – mikro 4/3.

To jasne, ale większość Panasów (i połowa Samsungów) ma wizjerek czyli można bardziej “lustrzankowo” obsłużyć przynajmniej do czasu przestawienia się na “zombie”.
Z drugiej strony to jak porównać Samsunga NX to wiele mniejszy i lżejszy od 450D nie jest.
Na dziś wygrywa w mojej głowie opcja zabierania szkieł, którym ufam i najmniejszego body, które je obsłuży ale ideę fix mam i tak się trochę miotam :))

Do maluchów jest jeszcze kwestia szkieł, które będą fajne. I tu chyba dla mnie ų4/3 ma najlepszą ofertę. Przecież szkła panasa i olka zamiennie stosować można.

wb

Member

Osobiście – jeśli wejdę w mirrorless – to zdecydowanie nie przejściówki i duże szkła. Tylko i wyłącznie dedykowane obiektywy. No bo ideą jest minimalizacja wymiarów i wagi.
Zauważyłem właśnie czytając naszą wymianę zdań, że nie napisałem o tym, co najbardziej mnie w EPL1 denerwowało – autofocus. Generalnie wolny, ale w pomieszczeniach to już porażka :( tak często szuka przelatując cały zakres, że nie daje się tego używać “na szybko”. A nie zawsze możesz czekać 2-3 sekundy.
Wiem, to skrzywienie USM’em w moich szkiełkach; wałśnie sobie zdałem sprawę, że nie mam innych :))

I tutaj – wracając do pierwotnego postu Michała – istnieje uzasadniona obawa, czy ustawianie ostrości w G11 czy jakimkolwiek innym rozwiązaniu kompaktowym w kontraście do 40D i szkłem z USM nie doprowadzi go do pasji :))
Co prawda nigdy nie miałem Canon 17-85/4 IS USM ale jeśli jest podobny w działaniu do 17-55 IS lub 70-200 IS to zakładam, że szybko powróci do opcji lustrzanki :)

wb

Member

Mam podobnego Canona G10, mogę go odsprzedać. Pracuję z nim do chwili obecnej. Zdjęcia w galerii.

Viewing 10 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.