Strona główna Fora Foto Sprzęt Ładowarki akumulatorków – opinie, plusy/minusy różnych modeli

Ładowarki akumulatorków – opinie, plusy/minusy różnych modeli

Sprzęt

Member

Witam,

Na wstępie zaznaczę, że przejrzałem forum pod tym kątem (wpisując w szukajkę frazy “Ładowarka/i”), jak i zasoby internetu i nie znalazłem nic ciekawego. Znalazłem 1 zestawienie sprzed kilku lat i dotyczyło zaledwie 4 modeli (3 znane, 1 nieznana mz).

Stoję właśnie przed zakupem jakiejś i jedyne, co można znaleźć w internecie, to krótkie recenzje pojedynczych modeli, bez testów. Sam zastanawiam się nad kilkoma (choć Technoline BC-250 wydaje się być słusznym wyborem), ale poza danymi technicznymi nie wiem nic.
Proponuję więc w tym wątku recenzować posiadane przez Was modele, napisać jak długo je macie, wady/zalety, najważniejsze Waszym zdaniem funkcje oraz ładowarki, których nie polecacie, bo np. po roku użytkowania zniszczyły Wam kilka kompletów ogniw.
Uważam, że takie zestawienie przyda się nie tylko nam tutaj zgromadzonym, ale także innym poszukującym tego zagadnienia w internecie, którzy tu trafią dzięki temu wątkowi i będą mieli najważniejsze informacje w jednym miejscu bez szukania na wielu stronach poprzez wpisywanie wszelakich wyrazów w google.
Mam nadzieję, że wątek się przyjmie i redakcja naszego pisma zrobi nam wkrótce prezent w postaci wielkiego testu ładowarek, tak jak to było w przypadku akumulatorków :)

Member

Skoro napisałem ten wątek, to zacznę od siebie :)

* Camelion BC-0618TC – czyli ładowarka dla mas :)

+ ładuje bez problemu wszystkie marki, które z nią używałem (Philips, Camelion, GP, Eneloop)
+ nie zauważyłem, by niszczyła ogniwa. Wspomniane Camelion’y trzymają krócej jak na początku, ale to ze względu na wiek (mają 5 lat)
+ nie raz pewnie “udało mi się” ładować dłużej niż trzeba, mimo to jak napisałem, bez strat
+ ma około 5 lat i nadal działa

– jak to zwykle bywa z ładowarkami dla mas – długo ładuje. Innych nie zauważyłem.

* GP PowerBank Mini GPKB02GS – czyli także ładowarka dla mas, dokładniej 2 gniazda na aku AA.

+ cena

– mimo, że używana przez około 2 lat bardzo niewiele (ze względu na posiadaną Cameliona i inną GP, o której zaraz mowa), to szybko się zepsuła. Nie ładuje, żadnych akumulatorków. Na początku ładowała wszystko, potem były problemy. Aż umarła. Dla mnie shit. Zresztą cała marka jest tym samym, bo z aku GP też same problemy (także sprawdzane na innych ładowarkach, choćby bezawaryjnej Cameliona).
– pożyczona wraz z aku tej firmy rodzinie, która wyjeżdżała na wakacje i potem głupio przed nimi, że musieli używać baterii, bo się okazało, że ładowarka nie działa (w sumie wówczas wyszło na jaw, że szwankuje. Akumulatorki również niewinne nie były).
– długie ładowanie, ale to standard przy produktach tej klasy

* GP PowerBank S370 – czyli także dla mas. Ładowanie 4xAAA i 4xAA.

+ cena? Ciężko powiedzieć, skoro za te same pieniądze mógłbym kupić coś lepszego.
+ działała bezawaryjnie jakiś czas (około 1,5 roku)

– nie działa lub działa jak chce. Nie wiem od czego to zależy, bo akumulatorki różne (AAA Eneloopy; GP, Cameliony)
– po wspomnianym wyżej 1,5 roku czasu, tylna strona przestała ładować
– po kolejnym roku nie działa lub działa jak chce
– długie ładowanie

Nie mam pojęcia co jest z tą firmą (GP), ale jej produktów nie polecam. Wiem na pewno, że nigdy nikomu jej nie polecę i choćby była promocja typu “tylko dzisiaj 90% taniej”, to nie kupię, bo pieniądze wyrzucone w błoto.
Mam jeszcze ładowarkę AA z 4 akumulatorami firmy Watson, ale nie sprawdzane, nawet nie otwarte. Dostałem kilka m-cy temu w gratisie przy zakupie kompakta dla żony. Na pewno w przyszłości zdam relację jak działa, ale też wolałbym to zrobić po jakimś czasie, bo [jak widać po firmie GP] na początku może działać świetnie. Problemy przychodzą z czasem.

Member

Polecam tą ofertę: ŁADOWARKA BC-900 + 4 x ENELOOP UTGA 2000 mAh +BOX
http://allegro.pl/ladowarka-bc-900-4-x-eneloop-utga-2000-mah-box-i2019232187.html

ladowarka_bc900_7.jpg
BC-900 to procesrowa ładowarka z wyświetlaczem LCD, przeznaczona do ładowania ogniw Ni-Cd oraz Ni-Mh o rozmiarze R6/AA lub R03/AAA, z funkcją rozładowania, odświerzania i pomiaru pojemności

Posiada cztery niezależne kanały umożliwiające jednoczesne ładowanie, rozładowywanie, odświeżanie lub testowanie akumulatorów różnych rozmiarów i o różnej pojemności.

Dla każdego kanału są wyświetlane na wyświetlaczu LCD informacje o:
– napięciu
– prądzie ładowania/rozładowania
– czasie ładowania/rozładowania
– ilości nagromadzonego/rozładowanego ładunku elektrycznego

Dla każdego kanału można ustawić różny prąd ładowania:

– dla AA i AAA 200 mA
– dla AA i AAA 500 mA
– dla AA i AAA 700 mA
– dla AA 1000 mA

Używam i polecam. Nie polecam żadnej ładowarki, która ładuje po dwa akumulatory. Akumulatorki nigdy nie rozładują sie tak samo i uważam, że jedynie ładowatki mające osobny kanał ładowania na kazdy akumulator dają możliwość prawidłowego naładowania swoich baterii.

Member

Nie ma żadnych wad? Sprzęt idealny? :)

Member
jorddekroy wrote:
Nie ma żadnych wad? Sprzęt idealny? :)

Używam od dłuższego czasu i dzięki funkcji rozładowania uratowałem dwa komplety akumulatorów, które spisałem już na straty. Za cenę 149 zł z zestawem 4 akumulatorków myślę, że nic ciekawszego już się nie znajdzie. Dodatkowo zapomniałem dodać otrzymuje się futerał oraz przejściówki pozwalające na używanie akumulatorków jako większych baterii typu R14, R20 itp. – naprawdę dopracowany zestaw.
bc-900_komplet.jpg

Nawet za 134,99 zł znalałem (bez akumulatorków)
http://www.ramtech.pl/251,Ladowarka_BC_900_Technoline

Jeśli chcesz jeszcze bardziej profesjonalną – to ta:
mh_c9000_4.jpg
http://www.ramtech.pl/444,Ladowarka_MH_C9000_Powerex
;)

Member
jorddekroy wrote:
Witam,

Stoję właśnie przed zakupem jakiejś i jedyne, co można znaleźć w internecie, to krótkie recenzje pojedynczych modeli, bez testów. Sam zastanawiam się nad kilkoma (choć Technoline BC-250 wydaje się być słusznym wyborem), ale poza danymi technicznymi nie wiem nic.

Jak nie piszą, że posiada cztery niezależne kanały umożliwiające jednoczesne ładowanie, rozładowywanie, odświeżanie lub testowanie akumulatorów różnych rozmiarów i o różnej pojemności – to znaczy, że zapewne nie posiada takich możliwości i podaje tylko prąd ładowania osobno dla każdej baterii. Ściema i tyle.

Member

Ja też polecam BC-900. Jestem z niej bardzo zadowolony. Rozładowane i ponownie naładowane stare akumulatory działają wyśmienicie! Podoba mi się też, że mogę włączyć ładowanie małym prądem dla zachowania lepszych parametrów akumulatorów albo zwiększyć prąd, kiedy zależy mi na czasie. Przy czym ładowarka dba o to, żeby akumulatory się nie przegrzały. I to o każdy z osobna!

Member

Ja również jestem usatysfakcjonowanym użytkownikiem Techno Line BC 900. Zapewne posiada jakieś wady, i gdybym chciał się na tym skoncentrować, to po półrocznych badaniach na pewno coś bym znalazł. Pytanie czy jest sens na siłę się doszukiwać. Moja prywatna działa od roku, szybko ładuje komplet baterii z natężeniem które ustawię, w razie czego równie szybko potrafi je rozładować i naładować ponownie oraz podtrzymać. Znane wady? Grzeje się. Nigdy nie zrobiłem nią dobrego zdjęcia, kiepsko gra w szachy, nie potrafi zabawiać towarzystwa. Ja polecam. spotkałem się z nią w pracy, obecnie jestem posiadaczem identycznej w domu. To pewnie nie doszukałem się poważnych wad. Ale oczywiście piszę za siebie.

Member

Też mam BC 900!!:)
Test niższego modelu BC700 jest u Dominika TU

Member
dar_wro wrote:
Test niższego modelu BC700 jest u Dominika TU

Ja mam ta BC700 od kilku dni i jak narazie wszystko swietnie

Member

Ja mam BC700 i jestem bardzo zadowolony. Polecam ją albo wyższy model.

Member

ja też kupiłem sobie na gwiazdkę BC700 ma niewiele mniej funkcji niż BC900 i jest trochę tańsza, nie trzeba pilnować czasu ładowania bo każde naładowane ogniwo przestaje być ładowane + funkcja formatowania-rozładowania-3 różne prądy ładowania i to wszystko można ustawić dla każdego ogniwa osobno, możliwość sprawdzenia w trakcie ładowania stanu naładowania akumulatorków i to wszystko za 147zł. z ośmioma akumulatorkami Eneloop 1900mAh + 2 boksy jak na razie jestem zadowolony
poprzednia ładowarka też wyłączała się po naładowaniu akumulatorków ale nie było nad nią żadnej kontroli, ładowała – naładowała i tyle w BC700 widzimy stan naładowania każdego ogniwa z osobna i jeszcze jeden drobny ale moim zdaniem przydatny gadżet-funkcja mianowicie wtyczka przy zasilaczu – można ją odłączyć od zasilacza co może być przydatne gdy w torbie mamy małą kieszeń

Member

Używam GP model GPPB14. Ma 4 niezależne kanały ładowania na AA lub AAA. Pełny automat bez możliwości regulacji prądu ładowania, ale z kontrolą naładowania każdego kanału oddzielnie. Pracuje bezawaryjnie od 2004 roku, a więc prawie 7 lat. Podoba mi się ten model BC900 głównie ze względu na większą kontrolę procesu ładowania, ale dopóki ta moja stara działa bez zarzutu, to jej nie wymienię na lepszą.

Member

Ja, mimo, że mam 4 ładowarki w domu (1 nietestowana, 2 zdychają albo zdechły, 1 ok), to i tak muszę kupić nową, bo tylko 1 z nich miała możliwość ładowania ogniw AAA :( i właśnie ona zdechła. Mam 4 eneloopy AAA, które leżą, bo nie ma w czym naładować.
Wszyscy polecają BC-700/900, a ja po cichu liczyłem, że ktoś poleci właśnie coś innego. Te kosztują 100-150 zł. Na pewno są dobre i na pewno warte swej ceny, ale nie są jedyne na rynku.
Np. taki ja, nie jestem częstym użytkownikiem akumulatorków, raczej rzadko są używane (większość sprzętu ma dedykowane, a tylko drobny na uniwersalne), więc nie potrzebuję ładowarki za 150. Są też właśnie takie Technoline BC-250, japońskie Fujicell’e, polecane Vipow’y, które kosztują do 50 zł. Nie mam wygórowanych kryteriów, sprzęt ma ładować krócej jak 10 godzin, ogniwa AA/AAA i być bezawaryjny. Wszelkie dodatkowe bajery mile widziane.
Na pewno są też tacy, którzy mają podobne oczekiwania, a wątek ma służyć jako plusy/minusy/opinie wszystkich, bez ograniczania się do najdroższych.
Ale żeby nie było, to dzięki oczywiście wszystkim “polecaczom” tych z górnej półki :)

Member

Albo dobrze, albo tanio. Zdecyduj się. Z jednej strony chcesz robić “ranking” ładowarek, a z drugiej strony chcesz “po taniości”. Myslę że tak się nie da. Jestem AMATOREM, a i tak używam BC 700 (bo dla amatora niczego lepszego chyba nie wymyślono). Chcesz tanio, nie jesteś pewien swoich aku w “akcji”. Chcesz dobrze – to najczęściej kosztuje. Wybór należy do Ciebie!

Member
Murphy wrote:
Albo dobrze, albo tanio. Zdecyduj się. Z jednej strony chcesz robić “ranking” ładowarek, a z drugiej strony chcesz “po taniości”. Myslę że tak się nie da. Jestem AMATOREM, a i tak używam BC 700 (bo dla amatora niczego lepszego chyba nie wymyślono). Chcesz tanio, nie jesteś pewien swoich aku w “akcji”. Chcesz dobrze – to najczęściej kosztuje. Wybór należy do Ciebie!

Gdybym chciał po taniości, to bym pisał o ładowarkach za 9,90 z kompletem akumulatorków.
Technoline zła firma? Ja piszę o ładowarkach dla niewymagającego użytkownika, ale jednocześnie dobrych jakościowo.
Ale ogółem oczekuję “rankingu” odnośnie wszystkiego, a nie BC-700 vs BC-900.

Member
jorddekroy wrote:
Murphy wrote:
Albo dobrze, albo tanio. Zdecyduj się. Z jednej strony chcesz robić “ranking” ładowarek, a z drugiej strony chcesz “po taniości”. Myslę że tak się nie da. Jestem AMATOREM, a i tak używam BC 700 (bo dla amatora niczego lepszego chyba nie wymyślono). Chcesz tanio, nie jesteś pewien swoich aku w “akcji”. Chcesz dobrze – to najczęściej kosztuje. Wybór należy do Ciebie!

Gdybym chciał po taniości, to bym pisał o ładowarkach za 9,90 z kompletem akumulatorków.
Technoline zła firma? Ja piszę o ładowarkach dla niewymagającego użytkownika, ale jednocześnie dobrych jakościowo.
Ale ogółem oczekuję “rankingu” odnośnie wszystkiego, a nie BC-700 vs BC-900.

Technoline nie jest złą firmą. Jest firmą produkującą bardzo dobre jakościowo ładowarki. Ja jako amator jestem niewymagającym użytkownikiem i jednocześnie wymagającym “dobrych jakościowo” rozwiązań.
Fotografia cyfrowa, ze szczególnym uwzględniemem “fotografii” jest TWOREM który wymaga sporych nakładów finansowych. Nakładów ponoszonych na body, obiektyw, lampę i zasilanie tego wszystkiego. Więc jako amator który wydał kilkaset złotych na systemową lampe (SB 900) nie będę “oszczędzał” na kosztach zasilania. Ale to twierdzę JA. Ale Ja to Ja.

Member

Zgadzam się z poprzednikami. Można oszczędzać kupując używany aparat i obiektywy. Oszczędzanie na ładowarce jest bez sensu. Jedną ładowarkę spaliłem w aucie (ciekawostka, zawsze było ok i nagle odmówiła całkowicie współpracy :( Druga to zabytek w rezerwie.

Member

A ja mam MH C9000 Powerex i bardzo ją sobie chwalę. Możliwość ustawiania prądów ładowania i rozładowywania co 100mAh daje spore możliwości. Najczęściej korzystam z ustawienia odświeżającego, programując dla Eneloopów 2000mAh prąd rozładowania na poziomie 400mAh i prąd ładowania 200mAh. Unikam skutecznie przegrzewania ogniw, co dodatkowo wspomagane jest przez przemyślaną budowę ładowarki – podstawkę zapewniającą cyrkulację powietrza pod ładowarką, szczeliny w gniazdach dla ogniw przez które przedostaje się powietrze i duże odległości pomiędzy gniazdami dla poszczególnych ogniw, dzięki czemu baterie się nie stykają. Programowanie jest intuicyjne, wyświetlacz duży i czytelny (w nocy świeci tak, że lampki nie trzeba zapalać). Dla mnie bomba. Kupiłem za jakieś 180 zł z 4 eneloopami. Jedyna wada – że nie ma 12 gniazd. Mógłbym ładować 3 komplety enelopków na raz…

Member
ac wrote:
Zgadzam się z poprzednikami. Można oszczędzać kupując używany aparat i obiektywy. Oszczędzanie na ładowarce jest bez sensu. Jedną ładowarkę spaliłem w aucie (ciekawostka, zawsze było ok i nagle odmówiła całkowicie współpracy :( Druga to zabytek w rezerwie.

To napisz jaka to się spaliła, jak działała, po jakim czasie doszło do uszkodzenia etc. Może to jest jakaś firma nad którą ktoś się zastanawia. Napisz też o tej starszej. Nie założyłem tego wątku tylko po to, by czytać pochwały dla dwóch modeli lub dla modeli powyżej 100 zł. Chcę, aby w tym wątku był opis każdej ładowarki jaką kiedykolwiek ktoś miał, bo odnoszę wrażenie, że się urodziliście z tymi BC-700/900.

Można oszczędzać również na ładowarce. Jeśli ktoś ładuje średnio raz w miesiącu, to po co mu ładowarka za 150?
W tej chwili potrzebuję jakiejś do odtw. mp3 (jest na jedną AAA), na inne niby mam Cameliona, który w 100%-ach wystarcza. W domu używam aku w zasadzie tylko do kompakta, odtw. mp3, myszki komputerowej, w ostateczności pilotów. Do lampy raz na ruski rok, ale chcę znać opinie także nt. tych tańszych, żeby nie kupować czegoś klasy GP. I założę się, że nie wszyscy potrzebują takich za 150.

W wątku bodajże o akumulatorkach ktoś pisał, by zrobić test o ładowarkach, ale widzę, że chyba minie się z to celem, skoro króluje BC-700/900, a każda tańsza jest szmelcem, bo takie odnoszę wrażenie.

Member
SHARK wrote:
Ja tak. BC-700 to pierwsza moja ładowarka:P Mam doświadczenie takie z różnymi rzeczami, że jak kupię coś tańszego, to potem i tak muszę kupić to droższe, więc od razu kupuję lepsze choć droższe.

Hmm…, ja nie mam takiego doświadczenia :) Jak coś działa dobrze i jestem zadowolony, to po co mi coś lepszego? Zmieniam jak nie działa lub działa poniżej oczekiwań. Podam 2 przykłady, mające z fotografią niewiele wspólnego :)
1. Słuchawki – poczytałem opinie, ale ludzie chyba Radio Maryja na nich słuchali, bo się zawiodłem. Rok przetrzymałem ze względu na brak kasy. Wczoraj przyszły polecane przez Dominika H. i luczywo AKG. Teraz jestem zadowolony :)
2. Przejściówka SATA do dysku – miała działać, tania też wówczas nie była. Nie działała na kilku kompach. Po jakimś czasie kupiłem kieszeń, choć też żadna firmowa, ale działa jak należy, a kosztowała tyle samo :) Tyle, że przejściówka była do każdego dysku, a kieszeń tylko do 3,5″

Uff… Trochę się rozwinąłem, ale chciałem przedstawić sytuację na swoim przykładzie.

Gdyby Camelion ładował AAA, to bym nie zastanawiał się nad zakupem dodatkowej.

Member
jorddekroy wrote:
1. Słuchawki – poczytałem opinie, ale ludzie chyba Radio Maryja na nich słuchali, bo się zawiodłem. Rok przetrzymałem ze względu na brak kasy. Wczoraj przyszły polecane przez Dominika H. i luczywo AKG. Teraz jestem zadowolony :)

A mnie nie pytałeś, ładnie to tak ?
:P

Tylko: KOSS PORTA PRO
http://centrumbaterii.pl/pl/sluchawki-koss-porta-pro.html?partner=1984
Dlaczego ?
Pasmo przenoszenia 15-25,000 Hz
skuteczność słuchawek 101dB
impedanja 60Ohm
zniekształcenia 0.20%

Nie ma lepszych słuchawek (nie lubię zamkniętych!) tak dobrze przekazujących dźwięk w całym zakresie! Wszystko co piszą to prawda i piszą to osoby, które się trochę znają na muzyce ;)

To IMO ;)

ps.
Wieża top hifi to tylko YAMAHA (PianoCraft polecam ;)

Member
SHARK wrote:
W tej chwili oszczędzam w ten sposób, że nie wydaję kasy na pierdoły, np. jakieś durnowate babskie pisemka typu cosmopolitan.

Wydajesz na męskie typu Playboy :P

Member
jorddekroy wrote:
Jeśli ktoś ładuje średnio raz w miesiącu, to po co mu ładowarka za 150?

Hmm… ja ładuję raz na trzy miesiące… właśnie dlatego, że mam dobrą łądowarkę. Gdybym kupił tanią, to musiałbym ładować częściej i częściej, aż w końcu musiałbym kupić nowe akumulatorki, bo tania ładowarka by je zużyła.

Member
wzrokowiec wrote:
jorddekroy wrote:
Jeśli ktoś ładuje średnio raz w miesiącu, to po co mu ładowarka za 150?

Hmm… ja ładuję raz na trzy miesiące… właśnie dlatego, że mam dobrą łądowarkę. Gdybym kupił tanią, to musiałbym ładować częściej i częściej, aż w końcu musiałbym kupić nowe akumulatorki, bo tania ładowarka by je zużyła.

True! Jedna z takich tanich ładowarek w pracy (wiadomo oszczędności) zjadła mi dwa komplety akumulatorków przez rok.

Member

Cześć.
Od około 2 lat posiadam Technoline BC-900. Zakupiona w Hermes Plus – Gliwice. O ile się nie mylę, kosztowała mnie wtedy ok. 170 zł. Dziś: 144,90 zł. Dodatkowo (dla znajomego) kupiłem tamże BC-700 za 81,90 zł (z rabatem, nie wiem dlaczego, może dobrze mi z oczu patrzyło).
Do przytoczonych powyżej zalet tych urządzeń dodam, że:
+ parę akumulatorów ładowarka przywróciła do życia (choć niekiedy ze znacznie obniżoną pojemnością), głównie za pomocą procedury “na spinacz biurowy” opisanej przeze mnie jakiś czas temu na forum (o ile się nie mylę: patent Piotra, w razie potrzeby postaram sie to odgrzebać),
+ komplet jest lekki i łatwy w transporcie,
+ każdy z kanałów można użyć w dowolnym trybie (ładowanie, rozładowanie/ładowanie, testowanie pojemności, “odświeżanie”), z dowolnym prądem (z zastrzeżeniem jak poniżej).
Używam z powodzeniem i nie wygląda na to, żeby coś miało to zmienić.
ALE.
– drażni mnie powiązanie prądu rozładowania z prądem ładowania (Iład = 2 * Irozł, generalnie ok, ale chciałbym mieć na to wpływ, jeśli np. się spieszę),
– arbitralnie dobrane skoki wartości prądu ładowania.
– brak możliwości bezpośredniego zasilania z instalacji samochodowej (oczywiście jest możliwość za pomocą przetwornicy 12V=/230V~).

Guest

Bardzo mnie cieszy, że ten temat gości u nas na forum. Temat zasilania kręci mnie od dawna ze względu na modelarstwo lotnicze RC, które staram się uprawiać. Ale do rzeczy…
Od czasu testu akumulatorów, na który poświęciłem 2 miesiące życia (nie robię sobie jaj – faktycznie tyle to trwało by było wiarygodne) myślę o ładowarkach. Nie jest jednak prosto zgromadzić w labie 20-30 ładowarek. O ile taka Varta, Energizer czy GP doślą swoje ładowarki do testów bez problemu, innych (często ciekawszych) nie da się łatwo pożyczyć. Dlaczego? Bo dystrybuują je na przykład małe sklepy, które wysłany do nas na testy sprzęt będą musiały przeznaczyć na straty (ładowarki z przeciętym blistrem nikt już nie kupi). I co? Powiecie: test nierzetelny, bo pominięty jest taki to model BC czy inny Powerex. Ale pracuję nad tematem i obiecuję, że test się ukaże.
Na razie mogę polecić Powerex, który kupiliśmy rok temu. Sprawdza się super. Jedyne zastrzeżenie, jakie mam, to zbyt duży prąd ładowania ogniw ustawiony domyślnie (1A). Ja wolę ładować swoje paluszki AA prądem 0,5A, więc za każdym razem ręcznie muszę wpisywać tę wartość dla każdego ogniwa. Jest to upierdliwe.
Podeślijcie proszę modele ładowarek, które chcecie zobaczyć w teście (n.gajlewicz@dfv.pl).

Member

Troszkę odgrzeję wątek – minęły dwa lata, czy coś innego wartego uwagi się pojawiło w materii ładowarek do tzw. paluszków?
Szczerze mówiąc w necie to głównie BC-700, 900 i nowa BC-1000…
I jeszcze jedno – czy ktoś pamięta, czy rzeczony test ładowarek ukazał się w DFV, na razie nie znalazłem.

Member

Dominik pisał o BC 700. https://www.dfv.pl/szkola-zaawansowani-foto.html?id=1157

Jego patent ze spinaczem sprawdza się rewelacyjnie ;)

Member

Dzięki – jak zwykle, pod latarnią najciemniej ;)

Member

MH-C9000
Nie miałem, ale funkcjami przebija BC-900 (moim zdaniem nie warto, bo aż tak lepsza od bc900 nie jest- lub jej funkcje nie są mi potrzebne)

Ciekawa jest jeszcze Intellicharge i4 http://www.batteryjunction.com/smx-intellicharge-i4.html
Głupoto odporna i ładuje wszytko. Przydatna gdy poza Aku do lampy mamy też mniej typowy aku do np latarki

Member

Patent ze spinaczem czy agrafką jest fajny, ale działa na jedną AA (jedna “żywa” AA ożywia jedną “null”), a zwykle mamy cztery AA więc procedurę należy powtórzyć 4x. Ja zwykle robię tak: cztery baterie odczytywane jako “null” wsadzam na chwile, z 3 min, do starej najprostszej głupiutkiej ładowarki, która nie umie czytać, a potem te 4 AA wkładam do BC700 i dalej leci jak pomaśle. Taka reanimacja jest szybsza i mniej upierdliwa.

Ładowarki BC są na rynku od lat, ciekaw jestem zapowiadanego testu i co jeszcze można w nich ulepszyć, co będzie przydatne (poza parzeniem kawy oczywiście ;-)).

Member

z ładowarkami a tym bardziej bateriami i akumulatorami to bym uważał, bo można się sparzyć ;)

-> http://www.apple.com/pl/support/ipodnano_replacement/

http://biznestrend.pl/artykuly/127/The-Lightbulb-Conspiracy—Planowane-postarzanie-produktow-sila-napedowa

tu nikoś https://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/52341 i http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3556

a generalnie tutaj https://www.youtube.com/watch?v=F2EqwMwkyEE dobrze to wyjaśniono ^^

i z pewnością każdego dotknie wcześniej, czy później ten “problem” i również w sprzęcie foto http://www.chip.pl/artykuly/trendy/2013/02/producenci-celowo-postarzaja-sprzet-by-umieral-tuz-po-gwarancji-1

ps.
BC-900 działa u mnie idealnie od lat wielu ^^

Member
ac wrote:
i z pewnością każdego dotknie wcześniej, czy później ten “problem” i również w sprzęcie foto http://www.chip.pl/artykuly/trendy/2013/02/producenci-celowo-postarzaja-sprzet-by-umieral-tuz-po-gwarancji-1

ps.
BC-900 działa u mnie idealnie od lat wielu ^^

cytat z klasyka: “nie bój, nie bój, wyłączą Ci” ;)

Member
szalas wrote:
ac wrote:
i z pewnością każdego dotknie wcześniej, czy później ten “problem” i również w sprzęcie foto http://www.chip.pl/artykuly/trendy/2013/02/producenci-celowo-postarzaja-sprzet-by-umieral-tuz-po-gwarancji-1

ps.
BC-900 działa u mnie idealnie od lat wielu ^^

cytat z klasyka: “nie bój, nie bój, wyłączą Ci” ;)

w najmniej oczekiwanym momencie ;)

Viewing 34 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.